منتقدان محکوم کردن استفاده از تشخیص چهره تکنولوژی برای شناسایی دهلی تظاهر

صفحه اصلی وزیر آمیت شاه در روز چهارشنبه گفت که سازمان های اجرای قانون تا به حال با استفاده از تشخیص چهره برای شناسایی بیش از 1000 تظاهر کنندگان که موجب خشونت در دهلی نو در ماه گذشته با توجه به گزارش های رسانه ها.

صحبت کردن در Lok سبها شاه گفت: “این نرم افزار است. آن را نمی بیند و ایمان است. آن را نمی بیند ، آن را تنها می بیند و از طریق چهره فرد گرفتار شده است.” شاه در پاسخ به یک وزیر خواست که در این وزارت خانه را به استفاده از صورت نظارت بر مردم بی گناه.

با توجه به وزیر, سازمان های اجرای قانون با استفاده از یک سیستم تشخیص چهره که مربوط به پایگاه داده از دولت-صدور کارت شناسایی از جمله Aadhar کارت و گواهینامه رانندگی. آن را تا به حال کمک سازمان های شناسایی عاملان خشونت در شمال شرق دهلی نو در فوریه 25 و 26.

در همین حال منتقدان از جمله مخالفت با وزرا خواسته اند که دولت به مشورت با کارشناسان و تدوین یک قانون قبل از استقرار چنین فن آوری با توجه به گزارش های رسانه ها.

با توجه به حقوق دیجیتال گروه حمایت از آزادی اینترنت پایه و اساس استفاده از Aadhaar بدون مجوز قضایی نقض حکم دیوان عالی کشور در, KS Puttaswamy v. UoI (2019). این گروه همچنین سوال از پیچیدگی سیستم تشخیص چهره برای شناسایی مجرمان Tech Crunch گزارش شده است.

گروه نگهداری می شود که این سیستم دقت و ناقص بود; آن را تا به حال حتی موفق به تمایز بین جنس و زمانی که مستقر توسط دولت دهلی نو برای ردیابی کودکان گم شده است.

تشخیص چهره نیز استفاده شده توسط نیروهای پلیس دهلی نو و در اوتار پرادش در ماه ژانویه و اوایل فوریه برای شناسایی ضد قانون تابعیت معترضان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im