‘Covid: کودکان علائم مختلفی را نشان می دهند’

محققان دریافته اند که کودکان برخی از شایع ترین علائم ویروس کرونا را نشان می دهند. علائم شامل خستگی، تب، و سردرد، با تنها چند در حال توسعه از دست دادن The Guardianطعم و بوی، و سرفه، به عنوان گزارش گاردین است.

تیمی که برنامه مطالعه علائم COVID-19 را توسعه داد، اشاره کرد که داده های جدید آنها نشان می دهد که کروناویروس در کودکان متفاوت عمل می کند. تیم اسپکتور، از کینگ کالج لندن که رهبری مطالعه برنامه کاوید را بر بر دست داشت، به گاردین گفت:«ما باید شروع کنیم به گفتن اینکه علائم کلیدی در سنین مختلف چه هستند، به جای این وسواس پتو به تب، سرفه و کمبود بویایی.»

این تیم داده های جمع آوری شده از ۱۹۸ کودک مثبت COVID-19 از تقریباً ۱۶٬۰۰۰ مورد آزمایش را کولکرد. کودکان به احتمال زیاد پس از آزمایش مثبت والدینشان برای این ویروس مورد آزمایش قرار گرفتند. محققان خاطر نشان کردند که این کودکان مجموعه متفاوتی از علائم ویروس را نشان دادند و یک سوم کودکان بدون علامت بودند.

حدود ۵۵ درصد کودکان خستگی داشت، در حالی که ۵۴ درصد سردرد و تقریباً نیمی تب داشت. گلو درد در حدود 38 درصد از کودکان مبتلا به علائم وجود داشت، در حالی که تقریبا 35 درصد از وعده های غذایی صرف نظر کردند، 15 درصد بثورات پوستی غیرمعمول و 13 درصد اسهال داشتند.

با این حال، در بزرگسالان، این تیم دریافت که شایع ترین علائم خستگی، سردرد، سرفه مداوم، گلو درد، و از دست دادن بویایی است. اسپکتور افزود: اگر از توصیه های دولت پیروی می کردید، نیمی از عفونت های (علامتی) را از دست می دا شدید. وی خاطر نشان کرد: کاری که ما می خواهیم در اینجا انجام دهیم این نیست که (کودکان) را فشار دهیم تا آزمایش داشته باشند، بلکه فقط آنها را از مدرسه دور نگه دارید (اگر علائم را نشان دهند).

بر اساس تحلیل دیگری که در EClinicalMedicine منتشر شده است، مجله ای از نشریه لانست ، کاوید-۱۹ می تواند به قلب کودکان آسیب وارد کند تا حدی که ممکن است منجر به سندرم التهابی چند سیستم در کودکان (MIS-C) شود. The Lancet

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید