Many banks have integrated UPI, bill payments and e-commerce links in the bank app itself.بسیاری از بانک ها را یکپارچه آپی بیل پرداخت و e-commerce لینک در بانک خود نرم افزار.

توسط AP HOTA

1. من یک کاربر معمولی دیجیتال پرداخت. من با استفاده از من کارت بانکی تنها برای برداشت پول نقد از دستگاه خودپرداز. چگونه می توانم مهاجرت به پرداخت تلفن همراه در طول مستند?
اگر شما یک تلفن هوشمند و شماره تلفن خود را در حال حاضر در ارتباط با حساب بانکی شما به راحتی می توانید مهاجرت به بانکداری تلفن همراه. مستند و یا هیچ مستند اتخاذ پرداخت دیجیتال راه رفتن است. مراحل درگیر هستند ساده—دانلود فعال و شروع به استفاده از—در تخت پنج دقیقه اگر نه دو دقیقه به عنوان مدعی است که توسط بسیاری از. برای دانلود همراه بسته بانکی از بانک خود و رفتن به Play Store/App Store در گوشی خود را. به شما به عنوان باز کردن برنامه آن را به شما منجر به فعال کردن تلفن همراه خود را و بانکی پرسیدن چند سوال به اعتبار این که آیا شما حق مشتری است. همچنین ممکن است شما بخواهید برای ایجاد یک شناسه کاربری و رمز عبور. شما را پیدا خواهد کرد ویژگی های مختلف در برنامه بانکداری تلفن همراه—از جمله پرداخت از طریق IMPS و نفت. بسیاری از بانک ها را یکپارچه آپی بیل پرداخت و e-commerce لینک در بانک خود نرم افزار. بنابراین شما می توانید تمام دیجیتال سه گزینه های پرداخت. آنها در دسترس 24×7. کوچک و انتقالات تومان 5-10 خود را به اعضای خانواده و یا دوستان شما با استفاده از هر سه گزینه یکی را انتخاب کنید که مناسب شما بهترین. من شخصا پیشنهاد می کنم با استفاده از انتخاب گزینه به دلیل سادگی و تنوع موارد استفاده و آنلاین شکایت دست زدن روش. شما می توانید با بسیاری از معامله پرداخت از طریق آپی—مانند نقل و انتقال پول و پرداخت قبوض آب و برق, مدرسه/کالج هزینه سفارش تحویل خانه از مواد غذایی و یا خرید از e-commerce بازار مکان و حتی پرداخت مالیات.

اخبار مرتبط

2. آیا من می توانم استفاده از شخص ثالث آپی/دیجیتال برنامه پرداخت مانند BHIM ?
بله شما می توانید. اما با برنامه بانکداری تلفن همراه از بانک خود می توانید انواع مختلف معاملات بانکی از جمله پرداخت. SBI قرار آن ینو نرم افزار به عنوان “شما فقط نیاز به یک” برنامه و بنابراین مورد با بسیاری از بانک های پیشرو. توصیه من این است که شما با استفاده از خود بانک نرم افزار تلفن همراه و مکمل با یکی از شخص ثالث بسته مانند BHIM, GPay, PhonePe یا PayTM. BHIM توسط NPCI—اپراتور برای آپی سیستم خود را. اگر شما در حال مکرر کاربر از آمازون, آن را تا به آمازون پرداخت خود را انتخاب ارائه شده است. تقریبا همه بانکداری تلفن همراه بسته و همه آپی بسته mandatorily باید کد QR ویژگی های. در kirana فروشگاه شما می توانید باز کردن آپی برنامه و پرداخت توسط QR کد.

3. من یک کارت اعتباری است. اما من با استفاده از همان تنها در فروشگاه های فیزیکی در دستگاه POS و صندوق های کیف پول من. آن را امن برای استفاده از این کارت اعتباری در اینترنت?
کاملا امن است. مطمئن شوید که تلفن همراه خود را مرتبط با کارت اعتباری به طوری که شما می توانید از تلفن همراه هشدار. هنگامی که شما پرداخت در اینترنت, در پرداخت مرحله انتخاب کارت اعتباری گزینه و ارائه اطلاعات مورد نیاز است. شما می توانید ذخیره اطلاعات در تجارت الکترونیک نرم افزار برای آینده خرید. امن ترین جنبه از یک کارت اعتباری است CVV. آن است که ذخیره شده در هر نقطه به جز صدور کارت بانکی/غیر بانکی.

4. من استفاده از دیجیتال پرداخت محدود به استفاده از یک کیف پول من و صندوق آن را از کارت اعتباری خود را. من باید تسلیم کیف پول من و به طور کامل به حرکت به برنامه بانکداری تلفن همراه و یا شخص ثالث آپی?
شما می توانید در ادامه به یک کیف پول و در همان زمان باید برنامه بانکداری تلفن همراه از بانک خود و یا شخص ثالث آپی برنامه. اگر شما در بانک با بانک های متعدد شما می توانید تمام حساب های خود را در یک آپی برنامه و ضامن میان بانک ها با همان آپی ID.

5. من استفاده می شود به پرداخت تمام صورت حساب ها و دیگر نهادی پرداخت توسط چک. من استفاده می شود برای نوشتن دلیل صدور آن را در ضبط ، با جنبش محدود من مجبور به اتخاذ دیجیتال به این معنی است. من نگران هستم در مورد چگونه به نگه داشتن یک رکورد است.
نگران نباشید. معادل دیجیتال در دسترس است در بانکداری تلفن همراه برنامه های کاربردی. کامل تاریخ معامله را می توان در هر لحظه. به هر حال استفاده از چک به عنوان یک روش پرداخت است کاهش بسیار سریع با افزایش تصویب دیجیتال پرداخت. پرداخت کارت اعتباری نیز می تواند انجام شود به صورت دیجیتالی اگر خودکار بدهی به حساب بانکی شما انتخاب نشده است.

6. من نگران سایبر تقلب. چگونه می توانم مطمئن شوید که من حساب امن است ؟
به دنبال این راهنمایی به طور منظم در حال ارسال توسط بانک خود را از طریق پخش پیام. کلید توصیه این است که به سهم خود شناسه کاربری و رمز عبور آپی/خودپرداز پین OTP و جزئیات حساب با هر یک. نگه داشتن تلفن همراه خود را با رمز محافظت شده به طوری که هیچ یک از موارد سوء استفاده از آن. نگاه برای اس ام اس هشدار برای هر معامله ساخته شده است. اگر شما به دنبال بانک تجویز اقدامات احتیاطی شما نمی خواهد مسئول حتی اگر امنیت سایبری در حساب شما. RBI آمده است با صفر مسئولیت دایره ای برای محافظت از مشتریان ارائه شکایت تسلیم بانک در عرض 72 ساعت از معامله جعلی.

7. من باید با استفاده از کارت اعتباری یا کارت اعتباری برای خرید ؟ آیا من می توانم لینک کارت اعتباری من برای فردا معاملات ؟
اگر شما در حال محتاطانه کاربر کارت اعتباری و پرداخت 100% در خودرو بدهکاری حالت در پایان چرخه صدور صورت حساب من توصیه می کنم کارت اعتباری. اما اگر نقدینگی است نه یک موضوع شما می توانید انتخاب برای کارت بدهی. دروازه های پرداخت در هند منطقی امن است و هیچ فرقی بین اعتباری و کارت بدهی تا کنون به عنوان امنیت داده ها از معاملات نگران هستند. باطن تقلب شیوه های مدیریت در بانک ها و شرکت های کارت اعتباری به همان اندازه خوب هستند. اما برای آپی پیوندی در حال حاضر RBI اجازه می دهد تا تنها حساب های بانکی احتمالا به این دلیل است که کارت اعتباری پردازش داده ها است نه 100 درصد در خانه در بانک ها. آن را تنها یک موضوع از زمان.

نویسنده سابق CGM RBI & سابق MD و مدیر عامل شرکت NPCI. دیدگاه شخصی

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net