سرطان روده: نشانه ها و علائم است که نباید نادیده گرفته

colorectal cancer, colon cancer, polyps, hematochezia, diabetes, obesity, smoking, sedentary lifestyle,مانند هر دیگر, سرطان روده بزرگ آغاز می شود که سلول های سالم در روده بزرگ توسعه تغییر یا جهش در DNA خود را.

توسط Dr Niranjan Naik

سرطان روده بزرگ: سرطان روده بزرگ یکی از شایع ترین سرطان ها در سراسر جهان است. به طور کلی سرطان روده بزرگ سومين علت شايع مرگ و میر ناشی از سرطان. هر چند در سراسر جهان بروز سرطان کولورکتال در حال کاهش است اما ميزان بروز سرطان روده بزرگ رو به افزایش است در بزرگسالان جوان است. بسیاری از افراد مبتلا به سرطان روده بزرگ ممکن است علائم در مراحل اولیه این بیماری است. علائم ظاهر می شود بسته به سرطان را به اندازه و محل در روده بزرگ است. به عنوان لومن روده بزرگ به طور قابل توجهی گسترده آن ممکن است به علت انسداد علائم.

اخبار مرتبط

سرطان روده بزرگ: علائم در بدن

سرطان روده بزرگ آغاز می شود در روده بزرگ (کولون) است که در بخش پایانی دستگاه گوارش. سرطان روده بزرگ به طور معمول در افراد مسن تاثیر می گذارد اگر چه این اتفاق می تواند در هر سنی است. آن معمولا به عنوان کوچک و غیر سرطانی (خوش خیم) پولیپ که در داخل روده بزرگ که در طول زمان می تواند پیشرفت به سرطان روده بزرگ است. پولیپ ممکن است کوچک که ممکن است تولید چند علائم یا بدون علائم است. این است که چرا پزشکان توصیه می کنند به طور منظم آزمایش غربالگری برای کمک به جلوگیری از سرطان روده با شناسایی و از بین بردن پولیپ قبل از آنها تبدیل به سرطان می شود.

سرطان روده بزرگ: علائم خطر

بسیاری از زمان, سرطان روده بزرگ تشخیص داده می شود در مرحله پیشرفته به دلیل جهل از بیماران و یا سوء تعبیر از علائم و نشانه ها توسط پزشکان عمومی. اگر هر فرد دارای هر یک از علائم زیر این می تواند یک علامت خطر سرطان روده بزرگ.

 • اخیر مداوم تغییر در عادات روده از جمله اسهال یا یبوست یا تغییر در قوام مدفوع خود را
 • خون در مدفوع (هماتوشزی)
 • عبور از سیاه رنگی مدفوع(malena)
 • مداوم و احساس ناراحتی در شکم مانند گرفتگی گاز یا درد
 • احساس تخلیه ناکامل بعد از دفع مدفوع
 • ضعف یا خستگی
 • کاهش وزن غیر قابل توضیح
 • اتساع شکم و با توجه به انسداد روده

اگر شما متوجه هر گونه مداوم علائم سپس شما باید مشاوره از برخی از واجد شرایط متخصص سرطان.

مانند هر دیگر, سرطان روده بزرگ آغاز می شود که سلول های سالم در روده بزرگ توسعه تغییر یا جهش در DNA خود را. سلول های سالم رشد می کنند و تقسیم منظم راه برای نگه داشتن بدن خود را عملکرد به طور معمول اما می تواند تبدیل به سرطانی که DNA آسیب دیده است و آنها می توانند همچنان به تقسیم حتی زمانی که سلول های جدید مورد نیاز نیست. به عنوان سلول های تجمع آنها به صورت یک تومور.

سرطان روده بزرگ: شامل عوامل خطر سابقه خانوادگی

وجود دارد چند عوامل خطر شناخته شده مانند سن (بیش از 50), آفریقایی, آمریکایی, نژاد, یک سابقه شخصی سرطان روده یا پولیپ. بیماری التهابی روده به ارث برده سندرم است که افزایش سرطان روده بزرگ در معرض خطر سابقه خانوادگی سرطان روده بزرگ است.

عوامل خطر دیگر عبارتند از کم فیبر رژیم غذایی با چربی بالا, رژیم غذایی, سبک زندگی بیحرکت و دیابت و چاقی و مصرف سیگار و الکل و اشعه درمانی برای سرطان است.

آن است که توصیه می شود که مردم با متوسط خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ در نظر غربالگری سرطان روده بزرگ در حدود سن 50. اما در مورد کسانی که افزایش خطر مانند کسانی که با یک سابقه خانوادگی از سرطان روده بزرگ باید در نظر گرفتن غربالگری خود را هر چه زودتر.

وجود دارد چند غربالگری گزینه های هر کدام مزایای خاص خود را دارد و اشکالاتی. بحث با دکتر خود را برای یادگیری در مورد گزینه های برای غربالگری.

سرطان روده بزرگ: آغوش, شیوه زندگی سالم, شیوه

پس از چند شیوه زندگی سالم شیوه می تواند آینده کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ مانند:

 • خوردن انواع میوه ها و سبزیجات و غلات سبوس دار
 • اگر شما نوشیدن الکل را در حد اعتدال جلوگیری از سیگار کشیدن.
 • ورزش منظم حداقل 30 دقیقه در روز و سعی کنید برای حفظ وزن سالم است.

این احتیاط را کاهش می دهد در آینده خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ به طور قابل توجهی.

(این مقاله نویس است مدیر جراحی سرطان Fortis یادبود موسسه تحقیقات Gurugram. گلزنی خود نویسنده.)

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im