شهرهای هیچ جایی برای کارگران مهاجر که در ساخت آنها

تقریبا همه روستاییان در دهکده کوچک از Sadakwadi در ماهاراشترا قبیله ای تحت سلطه پلقر منطقه مهاجرت به بمبئی و تانه به کار ساخت و ساز کارگران و بازگشت در طول موسمی به کار در زمینه های خود را. آنها در زندگی موقت موقت قلع ریختن خانه ها در شهرها که فاقد امکانات اولیه مانند آب و فاضلاب ،

اما این نه فقط در مورد Sadakwadi ساکنان. “شهرهای مهم نیست برای افرادی که به ساخت شهر و خدمت به شهروندان است. ما را به پناهگاه در ما ایجاد کرد در ساعت از بحران” گفت: Ratnakar Konde, یک کارگر مهاجر که در بازگشت از پونا به جالنا خود را در زادگاه پس از Covid-19 شیوع.

مهاجرت معکوس

وزارت کار و اشتغال اطلاع Lok سبها در اوایل این ماه که مهاجرت از کارگران یک فرایند مداوم است که کارگران مهاجر در حال حرکت نگه دارید و در جستجوی کار است. اما در چند روز گذشته هزاران نفر از کارگران مهاجر در سراسر هند در حال حرکت بازگشت به روستاهای خود را به عنوان آنها مطمئن نیستید از بقای خود در شهرستانها در طول و پس از این مستند.

وزارت استناد اقتصادی بررسی 2016-17 که برآورد اندازه این کشور نیروی کار در هر سرشماری سال 2011 در 48.2 کرور. بر اساس برون یابی این رقم را بیش از 50 کرور روپیه در سال 2016. اگر سهم مهاجران در نیروی کار برآورد شده است و حتی 20 درصد این حجم از نیروی کار مهاجر خواهد بود 10 کرور روپیه در سال 2016 در مطلق.

“وجود دارد هیچ ارزش برای کارگران و نیروی کار” مشاهده Nitin Pawar, که با این نسخهها کار برای رفاه کارگران مهاجر. “عظیم مهاجرت از کارگران سراسر هند نشان می دهد که شهرهای هیچ جایی برای آنها و هیچ ساز و کاری برای ارائه حتی نیازهای اولیه مانند غذا و سرپناه در طول بحران.”

یک تکه بزرگ از کارگران مهاجر می آید از بخش کشاورزی است. سهم نیروی کار فعال در بخش کشاورزی (شامل کشاورزان و کارگران کشاورزی) به پایین آمدن از 58.2 درصد در سال 2001 به 54.6 درصد در سال 2011. “مهاجرت کشاورزی نیروی کار از مناطق روستایی به مناطق شهری است که به طور کلی پدیده و یک بخش طبیعی از فرآیند توسعه. دلایل این تغییر شامل فرصت های شغلی بهتر در صنعت و خدمات و افزایش شهرنشینی و کم درآمد در بخش کشاورزی و غیره گفت:” وزارت زراعت در یک سند.

“چرا من ترک روستا و مهاجرت به شهر اگر من به اندازه کافی کار در من ایجاد کرد پرسید:” 61 ساله Shantaram چودری یک Sadakwadi روستایی. زندگی با عزت حق هر انسان است, او گفت: تعجب که چرا کارگران اغلب یک استثنا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im