چینی کنسولگری در هوستون رسما بسته شده و پس از بیش از چهار دهه در روز جمعه به عنوان ایالات متحده-روابط چین آمار جدید کم است.

تنش بین دو کشور افزایش یافت, در ماه های اخیر بیش از پکن را از دست داده و این بیماری همه گیر کوروناویروس چین سرکوب آن Uygur مسلمانان در سین کیانگ چین و تحمیل یک بحث امنیت ملی قانون در هنگ کنگ است.

با توجه به گزارش رسانه های ایالات متحده (ایالات متحده) تا به حال خواسته چین برای بستن کنسولگری خود را به طور کلی در هوستون در عرض 72 ساعت با وزیر امور خارجه مایک Pompeo ادعا آن است که یک مرکز جاسوسی و سرقت مالکیت معنوی”.

بالا مقامات آمریکایی نیز متهم به کنسولگری در هوستون بودن بخشی از پکن “عملیات جاسوسی” در ایالات متحده است.

در یک tit-for-tat حرکت چین بیش از حد در روز جمعه دستور داد که ما را به بستن کنسولگری خود را در چنگدو. در حالی که دستور بسته شدن چین را متهم کرده بود که ایالات متحده از دخالت در “امور داخلی و آسیب رساندن به منافع امنیت ملی”.

روز جمعه پرچم و مهر و موم از جمهوری خلق چین گرفته شده را از خارج از هوستون به عنوان کنسولگری آمریکا در زمان بیش از این ساختمان کمتر از یک ساعت پس از مهلت تعیین شده توسط برگ برنده دولت منقضی شده است.

در اوایل صبح کنسولگری کارکنان دیده می شد از بین بردن وسایل خود را از ساختمان.

حدود 30 معترضان با آگهی ها دیده می شد جشن در خارج از کنسولگری.

لحظات قبل از اخراج مهلت هوستون پلیس راه اندازی موانع بسته کردن خیابان در نزدیکی ساختمان دولت چین را اشغال کرده است برای چهار دهه است.

چهل دقیقه پس از ساعت 4 تا اخراج آخرین مهلت گذشت یک انسان معتقد به وزارت امور خارجه رسمی وارد کنسولگری همراه با دیگران پس از یک درب عقب بازدارنده برداشته شد باز.

حدود یک ساعت بعد آتش نشانی خدمه وارد ساختمان شدند.

مغلوب ساختن پیشی جستن مقامات دولت ارائه جزئیات بیشتر در روز جمعه در مورد تصمیم خود در هوستون ماموریت ادعا دیپلماتیک پاسگاه یکی از چندین سراسر کشور تسهیل نفوذ تلاش از طرف پکن که دولت آمریکا گفت: نوسان به سرکوب یا پنهان.

مجموع هوستون کنسولگری فعالیت های رفت و در طول خط از آنچه که ما در حال حاضر به قبول و مگر ما مختل آن تهدید به تبدیل شدن به حتی بیشتر تهاجمی در هوستون و دیگر چینی کنسولگری در سراسر کشور, یک مقام ارشد وزارت دادگستری رسمی به خبرنگاران گفت: در یک جلسه مطبوعاتی تماس سازماندهی شده توسط وزارت امور خارجه.

جدا از هم اکنون بسته هوستون کنسولگری سفارت در واشنگتن و یک دفتر در سازمان ملل متحد (سازمان ملل متحد) چین نگهداری می شود کنسولگری در چهار شهر آمریکا–شیکاگو و لس آنجلس و نیویورک و سان فرانسیسکو.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im