چین قول داد اقدامات تلافی جویانه پس از آن ما مجبور به بسته شدن آن هوستون کنسولگری باعث سهام به سقوط در یکی از بزرگترین ضربات به روابط دیپلماتیک بین دو کشور در چند دهه.

دولت ایالات متحده به چین سه روز برای بستن کنسولگری خود را در امریکا چهارم-پرجمعیت ترین شهرستان در یک اقدام بی سابقه تشدید, چینی, سخنگوی وزارت امور خارجه وانگ Wenbin گفت: به طور منظم جلسه مطبوعاتی در پکن در روز چهارشنبه. چین برنامه ریزی برای واکنش نشان می دهند با شرکت اقدامات متقابل اگر مغلوب ساختن پیشی جستن دولت نمی, لغو این تصمیم اشتباه وانگ گفت.

وزارت امور خارجه ایالات متحده پس از تایید در بیانیه ای که آن را دستور داده بود کنسولگری بسته برای محافظت از آمریکایی مالکیت معنوی و آمریکایی ها اطلاعات خصوصی. آن گفت: موافقت نامه های بین المللی مورد نیاز دیپلمات ها به احترام قوانین و مقررات کشور میزبان و نه دخالت در امور داخلی خود.

اولین نشانه های مشکل آمد که هوستون پلیس و آتش نشانان فرود در کنسولگری های زیر شاهد گزارش می دهد که مقالات بودند سوزانده خارج در ظروف هوستون کرونیکل و دو ایستگاه های تلویزیونی محلی گزارش سه شنبه شب با استناد به پلیس محلی. در ویدئوها به صورت آنلاین پست توسط رسانه های محلی آتش سوزی دیده می شود می تواند در چندین ظروف با دود به آسمان.

آتی در شاخص S&P 500 شاخص کاهش یافته است با سهام اروپا پس از چین در اطلاعیه ای در حالی که خزانه انرزی و دلار پاک شده و از دست دادن. یوان ضعیف و هنگ کنگ سهام عمیقتر خود را کاهش است. طلا و نقره تضعیف و از جلسه اخیر رسید.

آمریکا درگیری با چین بیش از همه چیز از تجارت و شبکه های 5G به اختلافات ارضی و مسئولیت این بیماری همه گیر. روز سه شنبه وزارت دادگستری متهم دو هکرهای چینی از کار برای پکن به سرقت و یا سعی کنید به سرقت ترابایت از اطلاعات از جمله coronavirus تحقیقات از شرکت های غربی در 11 ملل.

این نوع از حادثه بوده و بسیار نادر است-اغلب اتفاق می افتد زمانی که روابط بین دو کشور هستند واقعا منفی Li Mingjiang استادیار با Nanyang فن آوری دانشگاه S. Rajaratnam مدرسه مطالعات بین المللی. اگر چین می خواهد واقعا به ضربه سخت آن را می تواند هدف قرار دادن کنسولگری آمریکا در هنگ کنگ است.

در حالی که روابط رنج می برد در سال های اخیر روند شده است نسبت به گسترش روابط از دو طرف به طور رسمی تاسیس روابط بیش از چهار دهه پیش است. آمریکا و چین اخیرا مجادله بیش چینی خواسته برای کنترل Covid-19 تست — احتمالا به دست آوردن دسترسی به نمونه DNA — بازگشت دیپلمات های آمریکایی که در سمت چپ این کشور در اوایل روز از شیوع کروناویروس محور در ووهان چند نفر آشنا با این موضوع گفت: خبری بلومبرگ ماه گذشته.

اختلاف بیش از تست و quarantining شده است مسئله ستیز با توجه به یک فرد آشنا با این وضعیت که خواسته نمی شود شناخته شده است. چین می تواند پاسخ به آمریکا سفارش با بستن کنسولگری آمریکا در ووهان که در آن ویروس نشات گرفته و یا شهر دیگری فرد گفت.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه که کاهش یافته است به نام برد و گفت: چین در حال افزایش مقیاس جاسوسی و نفوذ عملیات بیش از چند سال گذشته است. که شامل دخالت در سیاست داخلی سرقت مالکیت معنوی اجبار از رهبران کسب و کار و تهدید خانواده های آمریکایی چینی در چین, سخنگوی گفت.

چین را متهم کرد که ما از اذیت و آزار کارکنان دیپلماتیک و تهدید آمیز چینی, دانش آموزان, مصادره اموال شخصی دستگاه های الکتریکی و بازداشت آنها بدون علت. چینی ماموریت های دیپلماتیک و پرسنل نیز به تازگی دریافت بمب و تهدید به مرگ آن اضافه شده است. در این بیانیه چین گفت: نفوذ و دخالت هرگز در ژن ها و سنت بندگی سیاست خارجی بدون اشاره به چیزی خاص.

فراتر از تخیل

چین به شدت محکوم چنین ظالمانه و غیر قابل توجیه حرکت آن را خرابکاری چین و آمریکا روابط وانگ گفت. “ما می خواهیم ما بلافاصله پس از برداشت آن تصمیم اشتباه. در غیر این صورت چین را مشروع و لازم واکنش.”

مرحله نهایی مسابقات می آید در برابر پس زمینه از ما انتخابات ریاست جمهوری است که در آن هر دو رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و خود را presumptive حریف سابق معاون رئیس جمهور جو بایدن باید متعهد به انجام بیشتر برای به چالش کشیدن چین است. وانگ Huiyao یک مشاور چین کابینه و بنیانگذار مرکز چین و جهانی شدن گفت: کنسولگری بسته شدن غیر قابل تصور بود فراتر از تخیل و سوال ما را توضیح برای عمل است. “من نمی دانم که در آن این است که از” وانگ Huiyao گفت. اگر آن را فقط برای ساده IP آنها می تواند با دقت اشاره کردن که نقض آن و شاید مجازات افراد به جای مصرف بیش از کل کنسولگری.

چین یکی از کشورهای مختلف با یک کنسولگری در هوستون است که یک اقتصاد تقریبا به همان اندازه به عنوان آرژانتین. هوستون ایستگاه های تلویزیونی KPRC و KHOU محلی گفت: آتش نشانان اجازه نداشتند در داخل مجتمع به بازرسی وضعیت در حالی که KHOU گفت: آتش سوزی شد و بعد خاموش. هوستون کرونیکل گفت: بدون آسیب گزارش شده است.

علاوه بر سفارت ایالات متحده در پکن چین می تواند هدف قرار دادن کنسولگری آمریکا در شهر چنگدو گوانگژو و شانگهای Shenyang و ووهان. بسته شدن کنسولگری در هنگ کنگ نه تنها محدود واشنگتن نفوذ خود را در این مستعمره سابق بریتانیا که در آن نرم افزار-مقامات دولتی را متهم کردند که ما اقدام به عنوان یک دست حمایت از دموکراسی فعالان آن را محدود خدمات کنسولی برای هزاران نفر از آمریکایی ها که زندگی می کنند وجود دارد.

Trey McArver شریک در مشاوره Trivium چین گفت: دولت چین مبارزه خواهد برای کالیبره کردن یک پاسخ که نمی خطر تشدید.

“ما شاهد یک مرحله تغییر در دولت آمریکا نسبت به اقدامات چین بیش از گذشته چند هفته” McArver گفت. بسته شدن کنسولگری در حال حاضر خبر بزرگ در چین بنابراین دولت باید برای پاسخ.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی