دولت چین دستور داد که ایالات متحده برای بستن کنسولگری خود را در شهر چنگدو.

تقاضا شد که روز جمعه منتشر شد و در اقدامی تلافی جویانه ایالات متحده سفارش چین برای بستن کنسولگری خود را در هوستون.

“اندازه گیری های گرفته شده توسط چین مشروع است و پاسخ لازم را به عمل غیر قابل توجیه توسط ایالات متحده” چین وزارت امور خارجه در بیانیه ای گفت: با توجه به NBC News. “وضعیت کنونی در چین-روابط ایالات متحده چیزی است که چین بخواهد به دیدن. ایالات متحده آمریکا است که مسئول این همه. ما یک بار دیگر مصرانه از ایالات متحده بلافاصله پس از جمع شدن آن تصمیم اشتباه و ایجاد شرایط لازم برای آوردن روابط دو جانبه در مسیر بازگشت.”

چینی خواستار ایالات متحده نزدیک کنسولگری خود را در استان سیچوان — را پوشش می دهد که استانهای سیچوان یوننان و گوئیژو و همچنین تبت منطقه خودمختار — مدت کوتاهی پس از وزیر خارجه مایک Pompeo گفت که دهه های طولانی نسبت به سیاست خارجی قدرت ناموفق بوده است.

“نوع تعامل ما شده اند به دنبال آورده است این تغییر در داخل چین است که رئیس جمهور نیکسون امیدوار به القاء” او گفت:. “امروز چین به طور فزاینده ای استبدادی در خانه و تهاجمی تر در آن خصومت به آزادی در همه جا دیگری است.”

ایالات متحده مجبور چین را تعطیل کنسولگری خود را در روز سه شنبه بعد از پلیس و آتش نشانی افسران دریافت کرد و در پاسخ به گزارش از آتش سوزی شکستن داخل ترکیب اما قادر به ورود به آنجا که از حاکمیت. مقامات چینی شد بنا به گزارش سوزاندن اسناد در کنسولگری حیاط.

“آمریکا نمی خواهد تحمل PRC را نقض حاکمیت ملی ما و ارعاب مردم ما فقط به عنوان ما قابل تحمل نیست PRC ناعادلانه تجارت, شیوه های سرقت از مشاغل در آمریکا و دیگر فاحش رفتار” سخنگوی وزارت خارجه مورگان Ortagus گفت. “رئیس جمهور تهمت اصرار بر انصاف و عمل متقابل در ایالات متحده-چین روابط.”

این اقدامات نشان دهنده افزایش تنش میان دو طرف است که در ادامه به تشدید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de