می تواند ما را در رسیدگی به یکی دیگر از فاجعه در کر با COVID-19?

coronavirus, coronavirus pandemic, coronavirus outbreak, covid-19, earthquake, earthquakes in India, covid-19 and natural disasters, India's preparedness for natural disasters, dr ajay lele, mp-idsaچالش عمده در COVID-19 وضعیت در مورد محدود کردن گسترش عفونت است. (بازنمودی تصویر)

توسط Dr Ajey Lele

پیش بینی زلزله تبدیل شده است و نه امکان پذیر است و در عین حال ، اما برخی تحقیقات نشان می دهد که زمین لرزه های کوچک می تواند به عنوان foreshocks و وجود دارد که امکان کوچک مانند لرزش می تواند به دنبال یک زلزله بزرگتر. تاریخ گذشته نشان می دهد که در برخی موارد در گذشته برخی از زمین لرزه های کوچک در واقع تا به حال قبل از متوسط و یا بزرگ لرزه. هر چند علم زلزله شناسی است قادر به ارائه کامل توضیح علمی برای این.

اخبار مرتبط

در آوریل 12 و 13 Apr 2020, دهلی نو و مناطق مجاور با تجربه متوسط لرزش از زمین لرزه که 3.8 و 2.7 قدر در مقیاس ریشتر بود. دهلی نو واقع شده است زمین لرزه منطقه 4. وجود دارد چهار سطح لرزه خیزی برای هند از نظر منطقه عوامل (منطقه 2, 3, 4 و 5). منطقه 4 شناخته شده است به آسیب بالا منطقه خطر. این روند پس از مقاومت در برابر زلزله پروتکل در حالی که انجام کار ساخت و ساز آغاز شده است تنها به تازگی و بدیهی است که هر ساختمان در دهلی مقاوم در برابر زلزله نیست. طبق برخی برآوردها احتمالا 80 درصد از ساختمان ها را نمی خواهد بود قادر به تحمل زلزله شدید اگر از آن بازدید دهلی نو است.

امروز زمانی که هند در حال حاضر در دست گرفتن یک فاجعه بزرگ به نام COVID-19 تصور آنچه ممکن است اتفاق می افتد اگر کشور متاسفانه شاهد برخی دیگر از فاجعه بزرگ بیش از حد ؟ هدف از این مقاله این است که برای ایجاد نوعی از جنون ترس اما برای پروژه برخی از امکانات است که ما باید به خوبی آگاه است. برای هر دولت بسیار مهم است باقی می ماند برای آماده های مختلف ممکن است احتمالاتی و احتمال هر کشور نیاز به شاهد دو بلایای طبیعی با هم تنها نمی توان رد کرد. برای چند سال گذشته برخی از محققان که مطالعه تغییرات آب و هوایی اغلب استدلال کرد که بلایای طبیعی نیاز نیست لزوما در یک زمان. این امکان وجود دارد که چندین خطرناک حوادث اتفاق می افتد می تواند به طور همزمان. برای مثال می تواند یک سرور سیکلون طوفان passaging بیش ساحلی آندرا پرادش و همزمان یکی دیگر از عمده طوفان, ضربه بمبئی و ساحلی مسکونی.

تصور کنید یک وضعیت زمانی که یک کشور به شهود عمده بلایای طبیعی در آینده نزدیک به خصوص زمانی که کل تمرکز در حال حاضر در دست زدن به COVID-19 بحران است. این ویژگی از جمله چالش (حوادث دو با هم) خواهد بود یک وضعیت زمانی که یکی از بلایای طبیعی شامل گسترش بیماری مسری مانند coronavirus. امروز هند فاجعه مدیریت آژانس قادر به دست زدن به حوادث مختلف. آن خواهد بود بسیار دشوار است برای هر سازمان به آدرس دو شرایط بحرانی و همزمان که بیش از حد یکی مربوط به انتقال ویروس.

چالش عمده در COVID-19 وضعیت در مورد محدود کردن گسترش عفونت است. تصویر یک وضعیت زمانی که با توجه به یک زلزله بزرگ این امکان وجود دارد که بسیاری از مردم در حال تبدیل شدن به بی خانمان به طور ناگهانی و بسیاری از آنها را دسته بندی های مختلف از صدمات. تحت چنین وضعیت مکانیسم های حفاظتی مانند “در خانه ماندن” و “اجتماعی فاصله’ را معنی ندارد. در صورت هر گونه زلزله بزرگ وضعیت روش های مانند تماس با ردیابی و غیره را تبدیل به بیهوده است. امروز ما به اندازه کافی نیست PPEs برای دست زدن به COVID-19 موارد است. در مورد حوادث متعدد در یک زمان می تواند وجود داشته باشد یک نیاز برای PPEs برای همه فاجعه داوطلبان رشته مدیریت.

در هند مه یک دوره از پیش موسمی. وجود دارد متفاوت خواهد بود الگوی آب و هوا بیش از شبه جزیره هند در حالی که در شمال شرقی هند را سنگین Kalbaisakhirains غربی و بخشی از هند خواهد بود درد و رنج از گرد و غبار و طوفان شن. وجود دارد حدس بزند که COVID-19 بحران می تواند ادامه برای بعد از چند ماه و حتی وجود دارد می تواند احتمال موج دوم این بیماری گسترش یافته است. این به این معنی گسترده هند نیاز به باقی می ماند آماده مسئولیت رسیدگی به این COVID-19 بحران در قبل از مانسون و جنوب غرب موسمی دوره است. در حال حاضر در شهرهای مختلف با توجه به ازدحام بیمارستان روند ایجاد امکانات پزشکی در زمینه باز و استادیوم ورزشی را آغاز کرده اند. نیاز است که دولت محلی به نگه داشتن در ذهن بوالهوسی موسمی. اگر این امکانات به خوبی امن و سپس مشکلات می تواند بوجود می آیند می گویند در مورد هر رشته ای آب و هوا-رویداد مرتبط مانند گرد و غبار و طوفان های فلش, سیل, سیکلون طوفان و غیره در رابطه با کنترل گسترش عفونت است.

طور کلی این امکان را برای آینده با هم از حوادث متعدد به طور همزمان به نظر می رسد کم است. اما طوری بود که امکان بیماری های همه گیر در نظر گرفتن تلفات از کل جهان در همان زمان. COVID-19 بحران نشان می دهد که جهان در حال پیدا کردن آن بسیار دشوار است برای رسیدگی به این مهم فاجعه. این ضروری است زیرا ما برای این آماده شده. این مهم است که متوجه باشید که آن می تواند کمتر اما هنوز هم برخی از احتمال وجود داشته باشد برای وقوع همزمان از دو یا بیشتر از بلایای طبیعی است.

از این رو نیاز است که سیاستگذاران به عامل احتمالات در برنامه ریزی و آماده سازی بر این اساس تا آنجا که ممکن است.

(نویسنده همکار ارشد MP-IDSA. نظرات شخصی هستند.)

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im