بودجه سال 2020: آنچه که در محاسبات کوانتومی و چرا از آن مهم است

Budget 2020 India, Budget 2020-21بودجه سال 2020 هند: محاسبات کوانتومی با این نسخهها کار بر روی چیزی به نام qubits که در آن یک کامپیوتر به طور منظم است که توسط هدایت بیت است. تفاوت در این است که در حالی که یک بیت تنها می تواند یکی از دودویی متحده یا 1 یا 0 یک کيوبيت می توانید هر قالب بسته به موقعیت و یا دولت است.

بودجه 2020-21:در سال گذشته گوگل اعلام کرد که یکی از ماشین های خود رسیده بود کوانتومی برتری مردم آغاز شده بود تعمق در این موارد استفاده از فن آوری است. در حال حاضر دولت هند همچنین اعلام کرد گام به سوی ساختمان کوانتومی پایه در هند. روز شنبه وزیر امور مالی در بودجه سخنرانی گفت که هند را صرف 8,000 تومان کرور روپیه بیش از پنج سال نسبت به ملی ماموریت کوانتومی فن آوری و برنامه های کاربردی.

آنچه که در محاسبات کوانتومی?

این ایده از محاسبات کوانتومی برای اولین بار سرچشمه در سال 1980 هنگامی که یک فیزیکدان آمریکایی پل Benioff, پیشنهاد یک کوانتومی مدل تورینگ ماشین آلات مورد استفاده در جنگ جهانی دوم دوره برای شکستن کدهای. اما دستیابی به موفقیت در تکنولوژی نمی آمد تا سال 1994 زمانی که شور توسعه یک چند جملهای-الگوریتم زمان است که ممکن است قادر به شکستن هر گونه رمزنگاری پروتکل های. پس از آن شرکت مانند گوگل و IBM مشغول شده اند در حال توسعه کوانتومی ماشینی است که می تواند شور الگوریتم. در سال 2012 جان Preskill اصطلاح کوانتومی برتری.

اخبار مرتبط

چه کوانتومی برتری?

در شرایط ساده به این معنی که یک مرحله که در آن یک کامپیوتر خواهد بود قادر به انجام محاسبات است که به طور منظم ابر رایانه را یک میلیارد سال برای تکمیل. در حالی که Preskill گفته بود آن را دهه را برای رسیدن به این مرحله گوگل توانسته است به اینچ و نزدیک در عرض چند سال. خود کوانتومی ماشین چنار قادر به انجام محاسبات در 200 ثانیه چه معمولی ابررایانه را 10000 سال برای تکمیل. در حالی که IBM رقابت گوگل ادعا کامپیوتر خود قادر به انجام این کار در 2.5 روز.

سازمان دیده بان ویدئو: آنچه که در بودجه اتحادیه از هند ؟

این چگونه ممکن است ؟

مکانیک کوانتومی کامپیوتر کاملا متفاوت از یک ابر رایانه ها به طور منظم. تا حالا محاسبات موظف است توسط قانون مور-قانون توصیف میزان افزایش تعداد ترانزیستور (دفعات بازدید: قدرت محاسباتی) است که می توان یکپارچه به یک ریزتراشه سیلیکونی-تغییر کوانتومی به تغییر است. در حالی که شرکت ها توانسته اند به تناسب بیشتر قدرت محاسباتی کوچکتر تراشه کوانتومی ارائه می کنند قدرت و حتی بیشتر بدون تکیه بر ترانزیستور و تلاش برای سازگاری بیشتر بر روی یک تراشه. محاسبات کوانتومی با این نسخهها کار بر روی چیزی به نام qubits که در آن یک کامپیوتر به طور منظم است که توسط هدایت بیت است. تفاوت در این است که در حالی که یک بیت تنها می تواند یکی از دودویی متحده یا 1 یا 0 یک کيوبيت می توانید هر قالب بسته به موقعیت و یا دولت است.

علاوه بر این, آن همچنین می تواند به نظر می رسد در یک وضعیت که در آن هر دو 0 و 1. بنابراین تعداد متحده با هر کيوبيت دو برابر شده است. و هر اضافی کيوبيت منجر به رشد نمایی. با استفاده از مثال ما اگر یک کيوبيت برابر است با, دو, دوم کيوبيت خواهد بود 4 سوم خواهد 8 و غیره.

چرا اینقدر مهم است ؟

گوگل ماشین که قادر به دستیابی به تا حدودی کوانتومی برتری شد 53 qubits. شور الگوریتم نیاز به قدرت بیشتری برای شکستن رمزنگاری پروتکل های. تصور کنید که واتساپ در حال حاضر یک سیستم است که دارای 256-بیتی رمزگذاری اگر چه هرگز از آن خود می رسد بالقوه, اما اگر آن را به انجام به طوری که ميانگين 2 افزایش قدرت 256 یا 115 quattuorvigintillion (78 عدد) ترکیب. بنابراین شکستن این پروتکل ها دشوار است. یک بار کوانتومی برتری رسیده است که کامپیوتر قادر خواهد بود برای شکستن این پروتکل ها به راحتی. دو این نیز به این معنی است که آنها قادر خواهد بود به ارائه فرصت های بی حد و حصر. دولت خواهد بود قادر به پردازش داده ها و ارائه اطلاعات در زمان واقعی. این امر همچنین آنها را قادر به پیش بینی اطلاعات بسیار دقیق تر و با بسیاری از مدل های مختلف. آن را نیز باید با ایجاد فضای اکتشافات و کارهای دیگر آسان تر با کامپیوتر قادر به تحمل بسیاری از حالات در یک بار.

چه هند مایل به انجام این کار با کامپیوترهای کوانتومی?

بسیاری از تحقیقات در محاسبات کوانتومی است که در ایالات متحده است. گوگل پروژه به عنوان مثال با ما بود آژانس فضایی ناسا. هند می خواهد به توسعه بومی محاسبات کوانتومی قابلیت های است که کمک خواهد کرد که این تحقیقات بیشتر در این زمینه و کمک در ارائه خدمات. تومان 8,000 کرور طرح متمرکز شده است ، اگر چه این مقدار کم است, برای شروع, اما با توجه به پیشرفت در تکنولوژی و هند توانایی ایجاد کم هزینه راه حل های پول ممکن است کافی است. علاوه بر این با شرکت هایی مانند D-WAVE ارائه کامپیوترهای کوانتومی برای $15 میلیون (`113 کرور) هند قطعا می تواند دستیابی به این قابلیت ها در هزینه های پایین تر. هنگامی که این ممکن است; این کمک خواهد کرد که دولت در تشخیص تقلب و تجزیه و تحلیل داده ها است که دولت در حال حاضر انجام می دهند و که بیش از حد در زمان واقعی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر