چکیده کتاب: inside آهنگ پر جنب و جوش حساب از داستان اقتصادی هند بازسازی و کلید آن بازیکنان

Book review, The inside track, indian economy, Planning Commission, World Bank, Montek Singh Ahluwalia, World Bank, IMF loan, fiscal policies, FDI Ahluwalia است وقایع با وضوح و elan حوادث و نیروهایی که به شکل رشد هند مسیر از اواخر دهه هشتاد به دهه اول این قرن است.

توسط Amitabha باتاچاریا

من عضو کمیسیون برنامه ریزی به عنوان یک اصل مشاور در اوایل سال 2009 با یک تصور است که خود را معاون رئیس های هوشمند بازو-صندلی های اقتصادی با مدیر بانک جهانی چشم انداز غافل از این واقعیت هند ضعیف است. من پس از آن خوش غافل از مهم کار علمی بر فقر در اواسط دهه هفتاد. او گزارش داد تفاوت با BN Yugandhar یک باک در خدمات مدنی بود شاید رنگی اولیه من نظر. اما کار با او و توجه او را از نزدیک من را تغییر views. اساسا, Montek سینگ Ahluwalia یک مرد ایده, اما من همچنین به یاد داشته باشید او را به رفتن را از طریق هر جمله از این کمیسیون پیش نویس گزارش افزایش مربوط به سوالات و پیشنهاد های بی حد و حصر اصلاحات است.

اخبار مرتبط

Ashok دسای یک بار توضیح داده شده Ahluwalia به عنوان یک مدل بوروکرات قبل از Ahluwalia خود نشان می دهد و در 34 صفحه مقاله ای با عنوان تجدید ساختار در هند و صنعتی و تجاری و سیاست های مالی در ماه ژوئن سال 1990. این یک نوع طرح که تا حد زیادی تحت تاثیر اصلاحات در ارتباط با PV Narasimha Rao. این ملاقات با مقاومت برخی از وزارتخانه ها. یک انتقاد معمولی از آن روز زد مانند: “این چیزی بود که چندین چند جانبه موسسات وام مانند بانک جهانی و صندوق بین المللی پول می خواستم هند به انجام است.” با این وجود بسیاری از پیشنهادات پذیرفته شد در سال را دنبال کنید.

Ahluwalia است وقایع با وضوح و elan حوادث و نیروهایی که به شکل رشد هند مسیر از اواخر دهه هشتاد به دهه اول این قرن است. او شده است یک شاهد بیشتر شرکت کنندگان فعال از این غیر قابل برگشت گذار نشان دادن آنچه وجدان کارمندان دولت با دید و عزم و اراده می توانید از طریق قدرت وزش اجبار. این کتاب به تصویر می کشد که چگونه مهم اقتصادی تصمیمات گرفته شد و اجرا—تا حد زیادی توسط بسیاری مورد انتقاد قرار بوروکراسی هند—که هند حرکت از یک کم درآمد به درآمد متوسط اقتصاد است. چگونه سیاست و اقتصاد interplayed چگونه بالاتر کارمندان دولت تعامل با رهبری سیاسی و چگونه سازگار و انعطاف پذیر پیگیری یک خط از تفکر در نهایت می تواند غلبه بر موانع شده اند مورد تجزیه و تحلیل در این روایت قانع کننده.

برای تنبلی یا عجله خواننده کتاب لیست در یک ستون در پوشش آن حوزه حوادث با شروع از صندوق بین المللی پول وام گرفته شده در سال 1981 از طریق big bang اصلاحات از سال 1991 اوراق بهادار کلاهبرداری از سال 1992 مخابرات سیاست از سال 1999 خصوصیسازی از سال 2001 زیرساخت PPPs در سال 2005 CWG 2 G و Coalgate سال 2012 و مانند آن. در حالی که عمده تصمیمات گرفته شده پس از رایزنی های گسترده ای بین وزارتخانه ها, آنچه باید همگانی بستگی دارد چقدر نخست وزیر این کشور ابتکار عمل. در نتیجه بسیار مهم تصمیم گیری, اغلب به صورت معتبر دلایل سیاسی به تاخیر افتاد و یا به تعویق افتاد. اما کارمندان دولت هرگز نباید تسلیم و آماده سازی خود را به قادر خواهید بود برای به دست گرفتن این فرصت زمانی که به ساعت می یابد زمان از لحاظ سیاسی رسیده به شیرجه رفتن.

راه 1991 اصلاحات اتفاق افتاده است شهادت این. با مانموهان سینگ به عنوان وزیر دارایی و برجسته کارمندان دولت مانند Naresh چاندرا Amar Nath ورما و چند نفر دیگر در راس بوروکراسی Narasimha Rao همه را متعجب کرد و با رها کردن یک تورنت از اقدامات در عرض چند هفته. “به روپیه شد بی ارزش تجارت سیاست liberalised داخلی سرمایه گذاری شاهد برچیده و یک سیاست جدید در قبال سرمایه گذاری مستقیم خارجی بود بیان” با وجود پیش بینی مقاومت از برخی از بخش های این کنگره است.

علاوه بر بحث در مورد چیستی و چرایی از سیاست های اقتصادی فرمول Ahluwalia همچنین طراوت را فراهم می کند بینش رو به رشد خود را تا سال نیز تأثیرات است که به شکل او. پسر یک کاربر رسمی در دفاع وزارت Ahluwalia به حال سابقه درخشان علمی به عنوان یک دانشجوی اقتصاد در سنت استفان و بعد در آکسفورد به عنوان یک رودز محقق به دست آمده پس از تبریک ، او honed بحث مهارت در دهلی و سپس در آکسفورد که در آن او رئيس جمهور از اتحادیه. انتخاب شده به عنوان یک حرفه ای جوان در بانک جهانی ارائه می شد در سن 28 پست از رئیس بخش (پس از آرون Shourie کاهش یافته است ارائه می دهند). زمانی که او و Isher همسر و همکار اقتصاددان به خوبی حل و فصل در بانک جهانی و صندوق بین المللی پول, به ترتیب, آنها تصمیم به بازگشت به هند Ahluwalia پیوستن به عنوان یک مشترک وزیر-سطح افسر در وزارت. این تصمیم به بازگشت به خانه تشویق مانموهان سینگ بود بسیار شجاع یکی که در آن نقطه از زمان.

به عنوان Ahluwalia recollects, “… او در نقش یک مدل برای من به عنوان او داده بود تا کار جذاب در سازمان ملل متحد ، به بازگشت به هند برای اولین بار به عنوان یک دانشگاهی و حرکت بعد از آن به دولت است.” در واقع این خواهد بود پایدار و غنی سازی رابطه با آن کتاب باعث می شود بسیاری از یابم مراجع است. در زمان بحران سینگ به دنبال نظر Ahluwalia بود که آیا او باید
استعفا در زمان شک. از طریق Ahluwalia را عبارت می داند سینگ خیلی بهتر به عنوان یک اشاره اقتصاددان و نجیب بودن که قلب شد در جای مناسب. با استناد به یک مثال زمانی که سینگ منصوب Raghuram راجان با وجود او موضع قوی علیه دولت به عنوان رئیس اقتصادی, مشاور Ahluwalia یادآوری از یک Kabir دوحه که ترجمه را به: “نگه داشتن خود را منتقد نزدیک به شما بدهد و او را پناهگاه خود را در حیاط. بدون آب و صابون او پاک خواهد شد شخصیت خود را”.

هر چند رشد تولید ناخالص داخلی بستگی به بسیاری از عوامل داخلی و خارجی آن دیده می شود که از 2003-04 به 2007-08 نرخ رشد تماشایی بود, اوج در سال 2006-07 در 9.6% قبل از کاهش به 6.7 درصد در 2008-09 زمانی که رکود اقتصادی جهانی در راه. این کتاب همه چیز در مورد تولید ناخالص داخلی و پیچیدگی فرایند تصمیم گیری است. برای روح بخشیدن به آن Ahluwalia laces آن با طنز و شوخ مراجع است. مثلا یک اقتصاددان تشریح اقتصاد هند به اشتباه از او نمی تواند تمایز بین “مخلوط اقتصاد” از آن روز با مخلوط کردن اقتصاد”. مانند پس از استعفای خود را, VP Singh, گفت:, “خوب, Montek, شما ممکن است فکر می کنم من شکسته پای من اما شما را مجبور به اعتراف من گل goal!” در زمینه اجرای توصیه های مندل.

به عنوان یک فرد متعادل او با اشاره به تغییر عمده ای از اتلاف سرمایه به خصوصیسازی در طول Vajpayee و اشاره می کند که چگونه در حساب از اتهامات عنوان شده است که بعد از اثبات بی اساس پس از موعد بررسی “کمتر انجام شد در شش سال NDA در خصوصیسازی از در غیر این صورت ممکن است امکان پذیر شده است”.

Ahluwalia نیز با قاطعیت بیان دیدگاه های خود را با یک چاشنی اقتصاددان درک درستی از مسائل مختلف ‘کلاهبرداری’ است که گرفتار UPA-II رژیم که اغلب اغراق آمیز بر اساس درک ناکافی با فرضی و غیر واقعی فرض است. برجسته چگونه قضایی مداخله در روند اقتصادی می تواند در نتیجه غیر منتظره و گاهی اوقات عوارض جانبی نامطلوب او به درستی می کند: “لغو یک تخصیص به دست آمده از طریق نادرست به معنی یک چیز است و نمی خواهد تحت تاثیر قرار سرمایه گذاری آب و هوا. اما به دلیل لغو این روند توسط دولت در نظر گرفته شد به نامناسب بدون اثبات تقصیر از سرمایه گذار کاملا دیگری است.”
او نمی خجالتی و دور از توضیح آنچه در کمیسیون برنامه ریزی زمانی و چه محدودیت های آن بودند. در خاتمه Ahluwalia سهام خود را از دیدگاه زمان رکود اقتصادی و نشان می دهد آنچه در حال حاضر اعطای باید انجام دهید.

Ahluwalia باقی می ماند خوش بین و کار خود را به طور کامل رایگان از کینه توزی و یا کینه. از طریق مهربان خود را مشاهده, یک درک بهتر از مربی خود Manmohan Singh. او عمیقا سپاسگزار از راجیو گاندی از Narasimha Rao را تشویق کرد که راه حل های نوآورانه و مشاهده “ما باید خلاص شدن از گرفتاری در ذهن ما” و همچنین از Vajpayee. Ahluwalia به درستی آمده است که آزمایش واقعی از رهبری سیاسی نهفته است در توانایی ازدواج خوب اقتصاد با سیاست است. خیلی از این طعمه را نشان می دهد اعتبار این مشاهده است. یک scintillating کار است که باید خواندن و هضم توسط هر فرد تحصیل کرده در رابطه با اقتصاد هند.

Amitabha باتاچاریا سابق IAS افسر نیز مشغول به کار در بخش خصوصی و با برنامه عمران ملل متحد

جزئیات کتاب

پشت صحنه: داستان هند رشد بالا سال
Montek سینگ Ahluwalia
روپا
ص 464 تومان 595

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>