A Woman Walks Kabul, A Woman Walks Kabul book review, Kabul times, mystical Persian poetry, Taliban, Afghan government, Kabuliwalahیک حرکت خاطرات حساس گزارش اکتشاف کابل میراث ادبی و ظریف شیرجه رفتن به تاریخچه این کتاب یک گفتگوی صمیمی نویسنده با شهر.

در چهار دهه گذشته دیده می شود کابل تبدیل شدن به بزرگ آزمایشگاهی از قدرت های جهانی برای دستیابی به اهداف استراتژیک. تئاتر جنگ شاهد خائنانه ترفندها نشسته در دره ای بین کوه های هندوکش نیز یک شهر باستانی با تاریخ غنی و فرهنگ شده اند که به شدت جهش یافته در طول دوره.

اخبار مرتبط

سایه شهر: یک زن پیاده روی کابل اثری شکوه از دست رفته شهرستان و روایت معاصر بدبختی. یک حرکت خاطرات حساس گزارش اکتشاف کابل میراث ادبی و ظریف شیرجه رفتن به تاریخچه این کتاب یک گفتگوی صمیمی نویسنده با شهر. تاران خان نظر آن را یک ‘amnesiac شهر’ که او می یابد از طریق پیاده روی های طولانی: “در راه رفتن به من نشان داد یک راه برای خواندن این شهر فقط به خواندن هدایت من پیاده روی را از طریق شهرستان است.” این شهر مانند عرفانی شعر فارسی ساکن در استعاره و پنهان تصاویر و “چه می شود گفت: تمثیل به چه معنا است”. “صحبت از ماه, مثلا, است, به, بحث اخلاقي به بحث از ابرها در سراسر ماه است که به بحث از درد جدا عاشقان” است که یکی از بسیاری از جملات شگفت انگیزی در این کتاب است.

خان ساخته شده است اولین سفر خود به کابل با شوهرش و در سال 2006 در انتساب به آموزش تصویری تکنیک های تولید به کارکنان دولت افغانستان رادیو و تلویزیون ایستگاه. شهر رفت تا او را بارها و بارها در طول هفت سال آینده در پروژه های مختلف. در راه این داستان دو شهر کابل و علیگر زادگاه او را. هر دو شهرستانها همکاری وجود داشته باشد در حافظه او یکی روشن دیگر. “در کابل بود و با ورود به یک اتاق در خانه و خانواده خود را در علیگر در وسط فروزان روز تابستان.”

سایه شهر طنین انداز با خاطرات از کتاب های او را خوانده بود تاگور را Kabuliwalah آنتون چخوف Issav آسیموف و دیگران علاوه بر آن او در بر داشت در کابل چنین به عنوان روزنامه نگار پاکستانی احمد رشید را کار طالبان, Steve Coll شبح جنگ و خالد حسینی در این رمان مشهور. در میان این کتاب ها است Baburnama او Baba (پدربزرگ مادری) به استعداد او در علیگر که او می یابد یک راهنمای فوق العاده برای کابل. بابا که زندگی back صفحه اصلی معرفی کابل به او. بابا و خان مادر بزرگ مادری درگذشت در جانشینی سریع دو سال پس از آخرین سفر خود به کابل در سال 2013. “این بود که اگر من تا به حال شده است توصیف کابل برای او شده بود دیکته شهر به من. در حال حاضر من تا به حال از دست من نقشه ها و من, داستان سکس من با مخاطبان و راهنمای من,” او می نویسد.

تند و تلخ بخش در مورد فروپاشی کابل کتابخانه های عمومی. در سال 1977 زمانی که جنگ آغاز شده بود این کتابخانه تا به حال 14,000 اعضای یک شهرستان از پنج لاخ جمعیت. در دهه های بعدی این شهر آمد و به جای یک میلیون نفر است اما این کتابخانه عضویت سقوط کرد و فقط 1,300. “شعر فرار کابل” کتابدار می گوید wryly. جنگ تضمین است که خوانندگان و همچنین کتاب از بین رفته از کتابخانه ها. یکی دیگر از حمله بود در سینما قرقره. چند سال پس از پولیس کابل این دستور تخریب تمام فیلم ها و فیلم های ذخیره شده با دولتی افغان فیلم. طالبان سوزانده و به هزاران قرقره در یک آتش سوزی که خروشان برای دو هفته. اما در یک نمایش قابل توجهی از درایت و شجاعت برخی از کارکنان موفق به صرفه جویی بخش قابل توجهی از آرشیو.

ارتش شوروی وارد افغانستان در اواخر دهه 1970 و قبل از آن کناره گیری کرد و یک دهه بعد در سال 1989 این شهرستان شده بود به شدت آسیب دیده است. تعداد زیادی از کابل نخبگان چپ این شهر پس از حمله شوروی; کابل فرهنگی زندگی هرگز نمی تواند بهبود می یابند. خان بازیابی کابل از باقی مانده و تروما از تاریخ است. این یک یابم داستان توسط نویسنده ای که عمیقا در عشق با شهر, گذشته, اسطوره ها, چشم انداز و مردم است. در یک مقیاس آن نیز داستان یک زن است که مجموعه شاید fortuitously برای پیدا کردن یکی دیگر از خانه برای خودش و یکی دیگر از شهرستان. هدایت قصه بابا به روایت او در این سفر به یک شهر دور به یاد چه چیزی او تا به حال هرگز. تلاش برای درک و بهبود زندگی که فراتر از وضع او.

Ashutosh Bhardwaj است که برنده جایزه نویسنده و روزنامه نگار

جزئیات کتاب
سایه شهر: یک زن پیاده روی کابل
تاران خان N
فهرست کتاب
Rs 599 ص 304

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im