نقد و بررسی کتاب: Jeet Thayil جدید رمان ‘پایین’ یک شعر از نیستی

The novel soars when the narrative shifts to their lives.رمان soars که روایت شیفت به زندگی خود را.

وجود ندارد بسیاری از رمان هندی است که روایت زندگی یک مرد که می یابد خود را در غم و اندوه پس از مرگ همسرش. وجود دارد کار می کند که نر قهرمانان پس از ترک بودن خود را به همسر یا معشوق پر کردن جای خالی با آغاز یکی دیگر از ارتباط است که در آن گذشته باقی مانده غالب حضور. اما یک رمان ساخته شده در اطراف خاکستر از یک زن جوان نادر است.

خواندن Jeet Thayil آخرین رمان کم, یوهان سباستین باخ یاد ترکیب Chaconne به طور ناگهانی به ذهن آمد. افسانه می رود که باخ آن تشکیل شده و به زودی پس از مرگ همسرش و ریخت و غم و اندوه خود را به موسیقی است. بیش از یک قرن بعد در نامه ای به کلارا شومان, یوهانس برامس نوشت: در مورد سلف خود هنر: “در یک چماق برای یک ابزار کوچک مرد می نویسد: در تمام جهان از عمیق ترین افکار و قدرتمند ترین احساسات است.”

اخبار مرتبط

وقتی که من می گویند که من پیدا کردم خودم با گوش دادن به باخ در حالی که خواندن کم من نمی حاکی از آن است که یک شاهکار است. این رمان دارای معایب خاص خود است, اما آن قطاری از غم و اندوه با شدت نافذ و صحت.

پس از مرگ همسر جوان خود را اکی در دهلی نو, Dominic Ullis طول می کشد یک پرواز به بمبئی (رمان نیست اسمش بمبئی) به غرق خود را به خیابان های آن. او هیچ وسایل هیچ توشه. او همه چیز را پشت; تنها همدم او یک کوزه حاوی خاکستر او را. در نتیجه شروع یک آخر هفته از مواد مخدر و پیش بینی که در آن او ملاقات بسیاری از شخصیت های هر دو غریبه ها و دوستان قدیمی.

مانند Thayil قبلی رمان کتاب شکلات پرستاران کم است و همچنین گفته می شود یک سرگذشتی کار می کنند. مانند شخصیت های اول رمان های DSC-برنده جایزه Narcopolis, Ullis نیز یک معتاد به هروئین; بنابراین Thayil.

هر دو Ullis و اکی در حال خلق شخصیت است. او یک معتاد به هروئین; او زندگی کرده بود با حاد مرگ آرزو می کنم همیشه از اوایل دوران کودکی که بر این باور است که “هر یک از ما در زندگی با حکم اعدام”. هر دو با هم برای صرف چهار سال قبل از او به پایان رسید ،

این رمان دارای دو رشته مجزا. او سرگردان از طریق هروئین ناشی از ابهام در بمبئی و تکرار حافظه است که سوراخ او. رمان soars که روایت شیفت به زندگی خود را. آن را تا حدودی از دست می دهد و نیروی خود را هنگامی که آن شروع می شود توصیف ماجراهای خود را با مواد مخدر است.

نام او اغلب تلفظ یا اشتباه به عنوان اولیس. آن را نمی ممکن است بدون استعاره آن را به عنوان فراخوانی یک موتیف از شخصیت را سرگردان در جیمز جویس اولیس. رمان آغاز می شود با Ullis اما اکی تصویر و شخصیت به زودی می آید به اطلاع روایت همانطور که ما یاد بگیرند که در مورد استعداد و تضاد ادبی کسی که بر این باور بودند که نیستی و اگزیستانسیالیسم شد 20th century پدیده و در عین حال به پایان رسید زندگی او بود چرا که او قادر به چهره نیستی. یک زن که “ترجیح خوانندگان زن به خصوص غیر سفید خوانندگان مشکوک تمایلات جنسی”.

‘پایین’ او کلمه مورد علاقه او استفاده از آن را در راه های متعدد. او تا به حال همیشه زندگی “پایین”. اگر او از او خواست که او چه می خواهم انجام شده است در تمام طول روز او خواهد گفت: “من کم بود.” “اگر آن را به عنوان یک جمهوری که او تا به حال چند مطلب در بیست سال ویزا…به عنوان اگر او کم وضع کشور در همه جا مانند گسترده معنوی به شمار میروند.”
اکی به نظر من مهمترین یابم و قوی شخصیت در Thayil داستان تا کنون. او زندگی می کند او را عذاب با وضوح و اعتقاد او را غم و اندوه هرگز به دنبال هر گونه آرامش. او شهامت و بی باکی است که در نتیجه ساده کسر: “نسبت به خود توهمات مرگ خطر ناشی از دنیای واقعی بودند بی ربط پیش پا افتاده که ارزش نگرانی در مورد”.

Thayil آن دقیق است و تند و تلخ. او در میان نوآورانه ترین نویسندگان داستان های هندی در زبان انگلیسی است. کم بیشتر buttresses شهرت خود را. بین غم و اندوه و هیچ چیز من را انتخاب کرد و غم و اندوه نوشت: ویلیام فاکنر. Thayil رمان یک شعر از عدم تلاش یک عاشق برای اصلاح کردن حافظه خود و در نهایت خود است. مردی که هرگز جیغ غم و اندوه خود را بی سر و صدا تراوش از داخل.

مکالمه بین Ullis و بافندگی بیش از روایت است.

“او به ذکر است که شما از دست رفته
همسر خود است.”
“از دست رفته به معنی امکان پیدا کردن.”
“چگونه او به پایان می رسد؟”
“شیر منقضی می شود. همسر من فوت کرد.”
و در عین حال وجود دارد امید است. در آخرین صحنه در پرواز بازگشت به دهلی نو می رود به هواپیما, حمام, رول کردن یک توجه داشته باشید و snorts گذشته همسرش را خاکستر. “از آن ساخته شده او پشیمان است که او دیگر هیچ چیزی در سمت چپ او. اما او را زنده در معابر بینی و رگ های خونی و در هر ضربان سلول است.”
بعد از اکی مرگ Ullis بارها و بارها به گوش شوبرت را تلخ ترکیب Ave Maria یک نماز مسیحی که فراخوانی مادر مریم در ساعت از مرگ است. من با خواندن کم است که جهان با آن مواجه است یک ویروس کشنده.

جزئیات کتاب

کم
Jeet Thayil
Faber & Faber
Rs 599 ص 320

Ashutosh Bhardwaj است که برنده جایزه نویسنده & نگار

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *