انتظار افزایش? شرکت در هند به این مقدار افزایش حقوق و دستمزد در FY21

More than 30 per cent of the respondent companies, the report said, differentiate increments by levels of management.بیش از 30 درصد از شرکت پاسخ, این گزارش گفت: افتراق افزایش سطح مدیریت.

شرکت های فعال در هند به احتمال زیاد به طور متوسط حقوق و دستمزد افزایش 7.8 درصد به کارکنان خود را برای سال مالی 2020-21 اساس یک نظرسنجی توسط شرکت Deloitte هند است. کاهش حقوق و دستمزد افزایش نسبت به سال قبل است در خط با بالاتر حاشیه فشار بر شرکت های اقتصادی headwinds و باید به تدریج آهسته یقه سفید پرداخت رشد در هند برای تبدیل شدن به بیشتر از سطح جهانی رقابتی شرکت Deloitte هند گفت.

“شرکت در هند به احتمال زیاد به طور متوسط حقوق و دستمزد افزایش 7.8 درصد به کارکنان برای 2020-21. این پیش بینی در حقوق و دستمزد افزایش 40 اساس امتیاز پایین تر از واقعی حقوق و دستمزد افزایش 8.2 درصد است که کارکنان دریافت در 2019-20,” بررسی گزارش با عنوان “نیروی کار و افزایش روند بررسی’ گفت.

اخبار مرتبط

Anandorup Ghose شریک در شرکت Deloitte هند گفت: “شده است وجود دارد بسیاری از بحث در پرداخت افزایش بیش از چند سال گذشته و نیاز است که مسئولیت بیشتری در این فرایند حقوق و دستمزد بودجه به عنوان جبران خسارت نسبت هزینه به طور فزاینده ای تبدیل شدن به یک نقطه درد در اتاق در سراسر کشور است.”

Ghose همچنین گفت: استعداد بازار اولویت های متفاوت از آنچه آنها پنج سال پیش شرکت پرداخت بودجه بندی فرایند و داده ها نیاز به منعکس کننده که.

این نظرسنجی نشان داد که تقریبا 50 درصد از شرکت های مورد بررسی در حال طرح ریزی یک حقوق و دستمزد افزایش کمتر از 8 درصد برای 2020-21 و تنها 8 درصد شرکت ها در حال انتظار برای ارائه پرداخت را افزایش می دهد بیشتر از 10 درصد است.

بیش از 30 درصد از شرکت پاسخ, این گزارش گفت: افتراق افزایش سطح مدیریت.

پیش بینی افزایش حقوق و دستمزد و برای 2020-21 انتظار می رود به کمترین میزان در صنایع زیربنایی و املاک و مستغلات و غیر بانکی در شرکت های مالی (NBFCs) و مخابرات در این گزارش گفت:.

“به مدیریت کلی هزینه بودجه سازمان تمرکز بر تمایز است. عملکرد و پتانسیل تمایز باقی می ماند مرکزی موضوع با توجه به بررسی. نود درصد شرکت افتراق پرداخت را افزایش می دهد و بر اساس گذشته عملکرد سال و 34 درصد شرکت تمرکز بر افتراق پرداخت بر اساس بالقوه است.

“به عنوان منحنی بل برای شرکت ها تبدیل شده است واضح تر (با تنها 7 درصد کارکنان دستیابی به بالاترین امتیاز) تمایز در پرداخت تقریبا 1.7 برابر پرداخت افزایش دمای هنرمندان” بررسی گفت.

این بررسی همچنین نشان داد که در تمام هند سطح داوطلبانه ساییدگی کمی کاهش می یابد در سال مالی جاری به حدود 15 درصد غیر ارادی ساییدگی (اخراج بازسازی و غیره) افزایش یافته و به 20 درصد از کل ساییدگی.

غیر ارادی ساییدگی افزایش بیشتر در خودرو, بیمه و NBFC بخش است. بررسی یافته ها همچنین تایید افزایش تاثیر اتوماسیون بر نیروی کار با شرکت های نشان دادن کاهش می یابد استخدام سطوح آن اضافه شده است.

مخاطبان برای این بررسی متخصصان منابع انسانی. حدود 300 سازمان گسترش در سراسر 7 بخش و بیش از 20 زیر بخش های شرکت کننده در این بررسی. این بررسی را فراهم می کند بینش و روند بازار در افزایش حقوق و دستمزد و مدیریت عملکرد روند و اطلاعات مربوط به واقعیت های در حال ظهور در منطقه از ترکیب نیروی کار و پرداخت, طراحی, Deloitte هند گفت.

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im