تراز باران-رانندگی موسمی از طریق در سراسر شمال غرب هند به سمت کوهپایه به گونه ای است که شدید خیس جادوها بر روی مشاهده ادامه خواهد داد varyingly برای چند روز آینده بیش از شمال غرب هند هند شرق و شمال شرق هند به احتمال زیاد به تشدید سیل و رانش زمین در معرض خطر در منطقه است.

آب مرکزی کمیسیون نشان داده است در امکان شديد به سیل شدید در اصلی رودخانه براهماپوترا از دیبروگره به Dhubri مناطق. آن است که در حال حاضر در جریان شدید سیل وضعیت در جرحت و Sonitpur با روند رو به افزایش. پایین دست تزپور این رودخانه آغاز شده است افزایش در گواتی.

سیل و رانش زمین در آسام را ترک کرده اند حداقل 107 مرده با نارندرا نخست وزیر اطمینان وزیر Sarbananda Sonowal از همه ممکن است پشتیبانی برای سوار کردن این وضعیت است. این آسام دولت و مدیریت بحران سازمان گفت که تا به حال 81 کشته در سیل, در حالی که 26 جان در لغزش.

موسمی از طریق تراز

رئیس موسمی طریق است که در حالت طبیعی بیش از شمال غرب هند در حالی که دم خود را پس از شکستن سست کردن لنگر در خلیج بنگال چند روز پیش به سمت کوهپایه دادن هر دو در شمال شرق هند و مجاور هند شرقی شدید شلاق که در ادامه به دوشنبه.

در حالی که آن است که در جنوب غربی بادها با boatloads از رطوبت از خلیج بنگال که دم از طریق جذب در انتهای مخالف یک ورودی غربی اختلال و چرخه گردش خون بیش جنوب غربی راجستان ترکیب را به منظور جلب در rampaging جریان از دریای عرب.

هند و هواشناسی بخش (آی) گفت: همگرایی و مرطوب جنوب به جنوب غربی وزش باد از خلیج ادامه خواهد داد بیش از شمال شرقی و مجاور هند شرقی به عنوان خواهد همان بیش شمال غرب هند از دریای عرب جریان بیش از 2-3 روز.

بسیار سنگین و بارش باران

24 ساعت پایان روز دوشنبه صبح دیدم مجازات طلسم باران در شمال و غرب و شرق و شمال شرق هند است. اصلی بارندگی مقدار (بالاتر از 10 سانتی متر): چررپونجی-39; رمنگر-29; Chanpatia-25; Jhanjharpur و Sursand-22 هر; شئوهر و Kamtaul-21 هر; Pusa, Kessariah, چکیا-19 هر; Mahedi و Musharhi-17 هر; Posera و Pashighat-16; متیهری و Jainnagar-13 هر; Jaley-12; Ahirwalia, Galalia, Madhepura, Sahebganaj و Sapaiya-11 هر.

برخی از این مناطق در حال اجرا است بارش کسری بودجه تقریبا به طور کامل از طریق این فصل است. این خدمات عبارتند از جامو و کشمیر و Ladakh, هیماچال پرادش غرب اوتار پرادش و شرق راجستان. همه-هند بارش مازاد هم می آیند از دو رقم به شش درصد به عنوان روز یکشنبه به دلیل مداخله ضعیف موسمی فاز.

آی پیش بینی و حتی بیشتر

IMD پیش بینی بارش گسترده با جدا سنگین را بسیار سنگین می افتد بیش از بیهار تپه در غرب بنگال هند آروناچال پرادش, آسام, مگالایا و Nagaland, مانیپور, میزرم و تریپورا در طول بعد از 4-5 روز و شدت بارندگی ممکن است کاهش می دهد پس از آن.

این می تواند به احتمال زیاد با توجه به انتظار تشکیل یک کم فشار در آبهای نزدیک به سواحل کرالا در طول چند روز آینده که می تواند منحرف کردن برخی از شدید جریان رهبری به خلیج. به جای سواحل غرب می تواند احتمال لغزش تحت یک طلسم بسیار سنگین و بارش باران بعد در طول این هفته است.

IMD به هوا نسبتا گسترده به بارش گسترده با جدا سنگین را بسیار سنگین می افتد همچنین بیش از جامو و کشمیر, Ladakh, هیماچال پرادش, Uttarakhand, پنجاب, Haryana, Chandigarh, Delhi و اوتار پرادش در طول دو روز پس از آن بارش باران شدت و گسترش ممکن است کاهش می دهد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de