هر کسی هدف قرار دادن اقلیت ها در پاکستان خواهد بود با برخورد به شدت می گوید: عمران خان

نخست وزیر پاکستان عمران خان روز چهارشنبه هشدار داد که هر کسی با هدف قرار دادن اقلیت ها در این کشور برخورد خواهد شد صرفا به عنوان او را محکوم به خشونت جاری در هند.

حداقل 20 نفر کشته شده اند از روز یکشنبه در خشونت ها در شرق دهلی نو باعث شده پس از درگیری بین مخالفان و ضد معترضان بیش از تابعیت متمم قانون (CAA).

 

“من می خواهم برای هشدار دادن به مردم ما است که هر کسی در پاکستان هدف قرار دادن ما شهروندان غیر مسلمان و یا مکان خود را از عبادت خواهد بود با برخورد به شدت. ما اقلیت در برابر شهروندان این کشور,” او گفت:.

خان نیز به خشونت در هند و گفت: جامعه جهانی “باید” در حال حاضر. “در حال حاضر 200 میلیون مسلمان در هند در حال هدف قرار دادند. جامعه جهانی باید قانون در حال حاضر” او هنوز توییتی. “هر زمان که یک ایدئولوژی نژادپرستانه مبتنی بر نفرت طول می کشد بیش از آن منجر به خونریزی,” او گفت:.

 

خان همچنین با اشاره به آدرس خود را به مجمع عمومی سازمان ملل در سال گذشته که در آن او هشدار داد جامعه بین المللی در برابر نادیده گرفتن اوضاع در کشمیر پس از abrogation از ماده 370 در ماه اوت گذشته است.

هند در دفاع از حرکت خود را در کشمیر در ماه اوت گفت: وضعیت ویژه مقررات تنها به افزایش تروریسم در جامو و کشمیر.

پاکستان تلاش کرده است به internationalise کشمیر موضوع اما هند تصریح کرده است که abrogation از ماده 370 بود آن “موضوع داخلی”. دهلی نو نیز خواسته اسلام آباد به قبول این واقعیت و آن ضد هند شد.

هند در مجلس تصویب کا در سال گذشته در نتیجه یک سری از تظاهرات در سراسر کشور است.

با توجه به کا اعضای هندو سیک, بودایی, Jain پارسی و جوامع مسیحی که از پاکستان و بنگلادش و افغانستان تا 31 دسامبر سال 2014 پس از آزار و اذیت مذهبی وجود دارد را دریافت هندی شهروندی است.

دولت هند شده است و تاکید بر این است که قانون جدید نه انکار حقوق شهروندی اما آورده شده است برای محافظت از اقلیت مظلوم از کشورهای همسایه و به آنها تابعیت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>