Amul برای کمک به J&K گاوداری مقیاس عملیات خود را

Amul تمدید حمایت از تعاونی لبنی در جامو و کشمیر برای کمک به منطقه و رسیدن به خودکفایی در محصولات لبنی.

جامو و کشمیر برآورد شده است که مصرف زیاد محصولات لبنی به ارزش ₹700-800 کرور منابع از نقاط مختلف کشور است.

Tie-up با لبنیات محلی

RS Sodhi مدیر عامل گجرات تعاونی شیر بازاریابی فدراسیون با مسئولیت محدود (GCMMF) – Amul بازاریاب – گفت: لبنیات محلی و تعاونی در J&K ارائه خواهد شد handholding در فنی و اداری و تدارکات سمت کاهش وابستگی خود را به محصولات لبنی منابع از خارج.

“Amul هیئت مدیره تصمیم گرفته است که به ما کمک خواهد کرد که J&K منطقه به توسعه لبنی بخش با معیشت پایدار در مناطق روستایی بر اساس Amul الگوی. و ما را در ارائه هر آنچه که نیاز است در تکرار Amul, مدل” Sodhi گفت BusinessLine پس از roadshow از J&K دولت در احمدآباد در روز دوشنبه.

J&K معاون فرماندار GC Murmu بود که در احمدآباد به تازگی امضا کرده است 35 م ارزش ₹2,641 کرور با گجرات مبتنی بر شرکت ها و سازمان ها.

“روشن است که آنها مقادیر خوبی از مصرف محصولات لبنی. بنابراین با استفاده از Amul, مدل, اگر آنها تهیه محلی فرایند به صورت محلی و افزودن ارزش به صورت محلی و از آن خواهد شد یک دستاورد بزرگ است. این است که یک ماده از رضایت بزرگ است که بدون هیچ گونه عمده مالی به کمک ما می تواند توسعه خوبی لبنی بخش J&K” Sodhi گفت.

ممکن است به ذکر است که به زودی پس از abrogation از 370 مقاله در دولت BusinessLine برای اولین بار در گزارش خود در مورد چشم انداز لبنی بخش برای افزایش اشتغال در منطقه است.

مشارکت محلی

Amul است که با همکاری نزدیک با جامو و کشمیر تولید شیر’ تعاونی با مسئولیت محدود (JKMPCL) یک تعاونی دامداران. بخش لبنی در J&K برای چند دهه در نظر گرفته شد به عنوان یک کسب و کار با پایین, پاداش, هزینه تولید شیر و رقابت از خصوصی لبنی بازیکنان. این کلید دلیل کشاورزان از دست دادن علاقه در دامپروری.

اما Sodhi معتقد است که با Amul مداخله بخش لبنی وجود خواهد پا نه فقط برای تهیه شیر بلکه در نوآوری محصول و دسترسی به بازار. در حال حاضر امکانات برای ایجاد شیر, کشک و دوغ. اما به زودی, جدید, امکانات تولید خواهد شد تا به تولید پنیر (پنیر), شیر طعم دار و بستنی و شیر UHT (بسته بندی شیر). برخی از محصولات ساخته خواهد شد در جامو و برخی در سرینگر.

J&K تعاونی لبنی در حال حاضر گردش مالی در حدود ₹100 کرور با روزانه تهیه شیر از حدود 65 ، 000 لیتر و حدود 30000 کشاورز خانواده های درگیر در dairying.

“ما در حال هدف قرار دادن برای رسیدن به حدود 2.5 لاخ لیتر تهیه هر روز با حدود 1 لاخ کشاورزان خانواده ها در هیئت مدیره. گردش را به حدود ₹600 کرور در 2-3 سال آینده,” Sodhi گفت:, و اضافه کرد که این مرکز و پشتیبانی مالی دولت خواهد بود به لحن ₹110 کرور.

ظرفیت پردازش

J&K فدراسیون گیاه در Chashmeshahi دارای شیر پردازش ظرفیت 50000 لیتر در روز (LPD). JKMPCL procures این شیر بیشتر از زنان خود کمک گرفتند. شیر فروخته شده است در خرده فروشی تحت نام تجاری “برف کلاه’. بسیاری از شیر تولید شده در این دره از گاوها در حالی که آن را از گاومیش در جامو.

Amul به اعزام یک تیم حرفه ای در جامو و سرینگر این پروژه را به جلو.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im