افغانستان حمله تروریستی: سازمان ملل متحد را محکوم کرد حمله به سیک ها

سازمان ملل متحد را محکوم کرد حمله تروریستی در gurudwara در کابل که منجر به کشته شدن حداقل 25 نفر با شورای امنیت سازمان ملل خواستار عاملان چنین جنایات باید پاسخگو باشند و جهان بدن تاکید است که می تواند وجود دارد هیچ توجیهی برای کشتار غیرنظامیان در یک مذهبی ،

حداقل 25 نمازگزاران کشته و هشت نفر دیگر زخمی شدند که به شدت مسلح بمب گذار انتحاری با یورش برده و راه خود را به برجسته gurudwara روز چهارشنبه در قلب پایتخت افغانستان کابل در یکی از مرگبارترین حملات در اقلیت جامعه سیک در نزاع-کشور زده.

دولت اسلامی (داعش) گروه تروریستی است که هدف سیک ها در افغانستان مسئولیت این حمله را بر gurudwara در شور بازار منطقه در حدود 07:45 AM (به وقت محلی) به عنوان 150 نمازگزاران داخل ساختمان بودند.

دبیر کل محکوم کرد حمله…در کابل در یک سیک-معبد هندو است که در آن ده ها تن از غیر نظامیان کشته و زخمی شدند. او بیان عمیق ترین همدردی خود را به خانواده های قربانیان و خواسته های بازیابی سریع برای کسانی که مجروح دبیر کل اشاره به این حادثه تلخ’ سخنگوی استفان نواز گفت: در بیانیه ای در روز چهارشنبه.

آن اضافه شده است که دبیر کل تاکید کرد که حملات علیه غیرنظامیان را غیر قابل قبول هستند و کسانی که در انجام این گونه جنایات باید پاسخگو باشند. “سازمان ملل متحد می ایستد در همبستگی با مردم و دولت افغانستان ادامه خواهد داد و حمایت از تلاش ها برای آوردن صلح به کشور خود بیانیه ای گفت:.

در یک صدای جیر جیر ماموریت کمکی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) گفته است که “خشم” با این حمله است. “می تواند وجود داشته باشد هیچ توجیهی برای کشتار غیرنظامیان در یک مذهبی ، تسلیت ما به قربانیان و خانواده های آنان است.”

نماینده عالی سازمان ملل متحد Alliance of Civilizations (UNAOC), میگل فرشته Moratinos بیان “ترس” در حمله تروریستی در gurudwara که منجر به کشته شدن 25 قربانیان از جمله یک کودک است.

“نفرت حمله در یک زمان می آید زمانی که جهان با آن مواجه است یک بیماری همه گیر است که اثرات منفی همه ما نیاز ما را به ایستادگی در کنار هم به عنوان یکی Humanit’,” Moratinos گفت.

او تاکید کرد که حملات هدف قرار دادن سایت های مقدس و نمازگزاران غیر قابل تحمل هستند و باید متوقف شود. یادآوری برنامه اقدام سازمان ملل برای حفاظت از سایت های مذهبی, او به نام در همه دولت ها و ذینفعان مربوطه برای حمایت از اجرای این طرح را تضمین حرمت عبادتگاه و ایمنی از نمازگزاران.

Moratinos گفت: آخرین حمله می افزاید: به گسترش تعداد حملات مختلف هدف قرار دادن ایمان و جوامع در سراسر جهان است. او تصریح کرد که چنین ظالمانه اعمال تروریستی نباید منصرف کردن ما از همکاری با یکدیگر برای ترویج همبستگی و احترام و صلح در سطح جهان است.

از طرف UNAOC بالا نماینده ابراز تسلیت خود را به خانواده های قربانیان و انتقال همبستگی خود را به مردم و دولت افغانستان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>