5 نکته ای که هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا باید در نظر بگیرید

هوای داخلی شما معمولاً بیشتر از هوای بیرون آلوده است. از آنجا که ما بیشتر وقت خود را در داخل خانه می گذرانیم ، قرار گرفتن در معرض کیفیت پایین هوای داخل بدن ما را برای تعدادی از بیماری ها در معرض خطر قرار می دهد.

استفاده از دستگاه تصفیه هوا به ایجاد هوای تمیزتر و سالم تری در خانه یا محل کار شما کمک می کند ، بنابراین می توانید از کیفیت هوای بهتر داخل منزل لذت ببرید. قبل از خرید یکی به این سؤالات پاسخ دهید:

چرا به دستگاه تصفیه هوا احتیاج دارم؟
تصفیه کننده هوا به چه اندازه نیاز دارم؟
به چه ویژگی هایی نیاز دارم؟
از کجا باید تصفیه کننده هوا را قرار دهم؟
به چه میزان تعمیر و نگهداری نیاز به تصفیه هوا دارد؟

  1. چرا به دستگاه تصفیه هوا نیاز دارم؟

دستگاه تصفیه هوا بهترین راه برای تمیز کردن هوای شما در داخل منزل است که می تواند آلوده و پر از ذرات محرک مانند گرده و گرد و غبار باشد. آنها همچنین با از بین بردن شوره سر حیوان خانگی ، اسپورهای قالب ، دستمال پاچه و غیره به حفظ یک محیط سالم کمک می کنند.

می توانید از Wizard Finding Wizard برای یافتن تصفیه هوا مناسب برای شما استفاده کنید. برخی مدل ها برای اهداف خاص طراحی شده اند:

نیازهای خاص

آلرژی : اگر آلرژی دارید ، باید یک دستگاه تصفیه هوا را انتخاب کنید که برای تسکین آلرژی طراحی شده است . آنها معمولاً دارای چندین فیلتر ، از جمله فیلترهای HEPA ، برای از بین بردن آلرژن های داخلی هستند.
آسم : اگر از آسم رنج می برید یا علائم ناشی از بو و آلاینده های شیمیایی ایجاد شده است ، می خواهید یک دستگاه تصفیه هوا آسم یا یک بو و تصفیه کننده هوا شیمیایی را در نظر بگیرید. این تصفیه کننده های هوا حاوی فیلتر و بوی شیمیایی اضافه شده و فیلترهای HEPA برای از بین بردن ذرات آلرژن هستند.
دود : دستگاه تصفیه هوا دودی به طور خاص برای از بین بردن دود ، دوده شومینه و سایر دودهای مرتبط ساخته شده است که می تواند شرایط تنفسی موجود را تشدید کند یا باعث بو و بوی نامطبوع در محیط شما شود.
حیوانات خانگی : دستگاه تصفیه هوا را انتخاب کنید که به طور خاص برای حمل حیوانات خانگی طراحی شده باشد – آنها شوره سر ، بوی و مو را از بین می برند. دستگاه تصفیه هوا حیوان خانگی را در اینجا مشاهده کنید .
حساسیت های شیمیایی : اگر به مواد شیمیایی بسیار حساس هستید ، ممکن است یک دستگاه تصفیه هوا را برای حساسیت های شیمیایی متعدد (MCS) در نظر بگیرید. این مدل ها حتی دارای بو و تصفیه شیمیایی بیشتری نیز هستند و اغلب با موادی ساخته می شوند که مواد شیمیایی موجود در گاز را وارد هوا نمی کنند و علائم شما را تشدید می کنند.

  1. به چه اندازه تصفیه کننده هوا نیاز دارم؟
    برای انتخاب دستگاه تصفیه هوا با اندازه مناسب برای نیازهای خود ، فیلم مربعی از اتاق مورد نظر را برای تصفیه در نظر بگیرید.

اگر به آلرژی یا آسم مبتلا هستید و به دنبال یک دستگاه تصفیه هوا برای کمک به مدیریت علائم خود هستید ، همچنین باید میزان تغییر هوا دستگاه تصفیه هوا را در ساعت (ACH) در نظر بگیرید. ACH به تعداد دفعاتی گفته می شود که یک دستگاه تصفیه هوا می تواند در هر ساعت کل حجم هوا را در فضای تصفیه فیلتر کند.

دستگاه های تصفیه هوا که می توانند حداقل چهار بار در ساعت هوا را در یک هوا تمیز کنند ، برای افراد حساسیت و آسم مناسب هستند. همچنین چهار تغییر هوا در ساعت اطمینان حاصل می کند که دستگاه تصفیه هوا هوا را کاملاً تمیز کرده و به همان اندازه بسیاری از آلرژن های ایجاد کننده علائم میکروسکوپی را فیلتر می کند تا تنفس شما راحت شود.

دستگاه تصفیه هوا برای چهار تغییر هوا در ساعت اندازه دارد. از این راهنماها استفاده کنید:

کوچک : این دستگاه های تصفیه هوا برای فضای شخصی یا اتاق هایی تا 299 فوت مربع طراحی شده اند .
متوسط : یک دستگاه تصفیه هوا برای اتاق هایی بین 300 تا 699 فوت مربع پیدا کنید .
بزرگ : از این دستگاه های تصفیه هوا در اتاق هایی بین 700 تا 1900 فوت مربع استفاده کنید.
کل خانه: مدل های کل خانه ما را بررسی کنید .

  1. در دستگاه تصفیه هوا به چه ویژگی هایی نیاز دارم؟
    پس از انتخاب نوع و اندازه دستگاه تصفیه هوا مورد نیاز خود ، در نظر بگیرید که آیا می خواهید ویژگی های خاصی را دوست داشته باشید یا نه.

امکانات شامل:

برای صرفه جویی در هزینه و صرفه جویی در مصرف انرژی ، به دنبال دستگاه های تصفیه هوا هستند که توسط EPA دارای انرژی هستند .
همچنین می توانید تصفیه کننده هوا wi-fi را که می توانید از طریق تلفن خود کنترل کنید پیدا کنید.
شاخص های کیفیت هوا به روز رسانی های زمان واقعی را در مورد کیفیت هوای شما ارائه می دهد.
سایر ویژگی ها عبارتند از: چرخ های کاستور ، دسته های مخصوص تحرک آسان ، کنترل از راه دور ، سرعت چند فن و نشانگرهای تغییر فیلتر.
4- از کجا باید تصفیه کننده هوا را قرار دهم؟
پسر و دختر با بهترین دستگاه تصفیه هوا در بیشتر مواقع ، توصیه می کنیم دستگاه تصفیه هوا را در اتاق خواب خود قرار دهید ، زیرا در اینجا بیشتر وقت خود را می گذرانید.

به خاطر داشته باشید که دستگاه های تصفیه هوا قابل حمل در درجه اول برای تصفیه هوا تنها در یک اتاق طراحی شده اند ، بنابراین ممکن است شما نیاز به سرمایه گذاری در واحدهای اضافی برای اتاق های دیگر داشته باشید.

از طرف دیگر ، می توانید واحدی را انتخاب کنید که شامل چرخ های کاستور ، دستگیره و سایر ویژگی های قابلیت حمل باشد تا انتقال آن از اتاق به اتاق راحت تر شود.

تصفیه کننده هوا کل خانه در حال تبدیل شدن به گزینه های رایج است برای هوای تمیز در هر اتاق خانه شما هستند. این واحدها به سیستم HVAC موجود منزل شما متصل می شوند تا در حین گرم کردن ، خنک کردن یا تهویه خانه ، داخل منازل خود را تمیز کنید.

  1. به چه میزان نگهداری تصفیه کننده هوا نیاز دارند؟
    نوع اصلی نگهداری مورد نیاز با دستگاه های تصفیه هوا جایگزینی فیلترهای هوا است. چند بار نیاز به جایگزینی آنها دارید؟

فیلترهای HEPA: فیلترهای HEPA بسته به میزان استفاده حدود یک سال دوام دارند. برخی از مارک ها ، مانند فیلترهای IQAir HyperHEPA ، حداکثر 5 سال عمر می کنند.
فیلترهای کربن : فیلترهای کربن فعال به طور معمول 6 ماه به طول می انجامند.
پیش فیلترها : پیش فیلترها به طور کلی 3 ماه طول می کشد ، اما بعضی از فیلترها برای تصفیه طولانی مدت قابل شستشو هستند.
انواع دیگر دستگاه های تصفیه هوا ، مانند دستگاه ضدعفونی کننده هوا AirFree ، از گرما یا نور ماوراء بنفش برای تصفیه هوا و از بین بردن میکروب ها و حساسیت ها استفاده می کنند. این مدل ها هرگز برای راحتی شما نیازی به تعویض فیلتر ندارند.

در خلاصه
قبل از خرید دستگاه تصفیه هوا: دستگاهی را تهیه کنید که برای اندازه اتاق شما مجهز باشد ، ذرات موجود در خانه خود را فیلتر کرده و کاربرد آن آسان است.

استفاده از ما محصولات پیدا کردن جادوگر برای پیدا کردن یک تصفیه کننده هوا مناسب برای فضای خود را.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>