[ad_1]

دکتر آنتونی فاوسی ، بزرگترین متخصص بیماریهای عفونی ایالات متحده و عضو گروه ویژه ویروس کرونا در کاخ سفید ، گفت که “او کاملاً متعجب نبود که دونالد ترامپ به ویروس کرونا مبتلا شود ، زیرا جو بایدن هشدار داد که شیوع ویروس کرونا در حال بدتر شدن است.

فاوسی در مصاحبه با 60 دقیقه که روز یکشنبه پخش شد ، کمی قبل از اینکه ترامپ در نوادا راهپیمایی کند ، گفت: “من نگران این بودم که او قصد بیمار شدن داشته باشد وقتی او را در یک وضعیت کاملاً نامشخص از شلوغی ، بدون جدایی بین مردم دیدم ، و تقریباً هیچ کس ماسک ندارد. “

فاوسی همچنین گفت کاخ سفید حضورهای وی در رسانه ها را کنترل کرده است.

فاوسی با بیان اینکه این محدودیت ها متناقض است ، گفت: “مطمئناً اجازه نمایش ، نمایش های زیادی را که از من خواسته اند ، ندارم.”

در راهپیمایی ترامپ ، رئیس جمهور ادعا کرد که ایالات متحده “چرخش” همه گیری را “دور می زند” ، این ادعای رایج در حضور او بود ، با وجود افزایش متوسط ​​پرونده هفتگی در 48 ایالت از 50 ایالت این کشور. روز جمعه بالاترین میزان آلودگی 24 ساعته از ژوئیه بوده است ، در طی یک روز 68000 مورد جدید گزارش شده است. ایالات متحده 8.1 میلیون مورد و تقریباً 220،000 مورد مرگ دارد.

نوادا که زمانی میدان جنگ محسوب می شد ، از سال 2004 تاکنون برای یک رقیب جمهوری خواه ریاست جمهوری تغییر نکرده است.

ترامپ همچنین مخالف دموکرات خود را به خاطر گوش دادن به دانشمندان مسخره کرد.

ترامپ گفت: “اگر من به دانشمندان گوش فرا دهم ، ما در حال حاضر كشوری را خواهیم داشت كه به جای آن در ركود گسترده قرار دارد – ما مانند كشتی موشكی هستیم ، به اعداد نگاه كنید”

در همین حال ، بایدن روز یکشنبه در کارولینای شمالی ، یک ایالت مهم دیگر ، کارزار انتخاباتی را آغاز کرد. او در یک تجمع رانندگی در دورهام ، به ادعاهای مکرر ترامپ مبنی بر اینکه ایالات متحده گوشه ای از بیماری همه گیر کرده است ، پاسخ داد: “همانطور که پدربزرگ من می گوید ، اگر این پسر فکر کند ما گوشه ای کرده ایم ، دورش را دور زده است. گوشه را برگردانید؟ اوضاع در حال بدتر شدن است. ”

که در چین، ارقام رسمی روز دوشنبه نشان داد ، اقتصاد در سه ماهه سوم با رشد 4.9 درصدی نسبت به سال گذشته روبرو شده است.

داده های اداره ملی آمار نشان داد ، این رقم در دوره ژوئیه تا سپتامبر کمی کمتر از حد انتظار بود ، در حالی که عدم اطمینان پیش رو را هشدار می داد زیرا “فضای بین المللی هنوز پیچیده است”.

با توجه به پیش بینی های صندوق بین المللی پول ، بهبود کشور تاکنون باعث شده است که تنها اقتصاد بزرگ در سال جاری در حال گسترش باشد ، در حالی که ملت های سراسر جهان به مبارزه با قفل و موج های جدید عفونت ادامه می دهند.

روز دوشنبه پکن 13 مورد جدید ویروس کرونا را گزارش کرد ، همان یک روز قبل.

اروپابر اساس آمارهای خبرگزاری فرانسه که بر اساس منابع رسمی اعلام شده است ، تعداد کشته شدگان 250،000 نفر را پشت سر گذاشته است. آن را به عنوان آمد ایتالیادر میان افزایش موارد ثبت شده ، به شهرداران اختیارات ویروس کرونا جدید داده شد. از جمله قدرت ها ، امکان وضع مقررات منع رفت و آمد در ساعت 9 شب در شهرها و شهرهایشان است.

وزارت بهداشت گفته است ، ایتالیا رکورد 11705 مورد ویروس کرونا را در طول 24 ساعت گذشته گزارش کرده است ، نسبت به اوج قبلی 10،925 که در روز شنبه ارسال شده بود.

“وضعیت بحرانی است. دولت در آنجا است اما همه باید سهم خود را انجام دهند. “نخست وزیر ایتالیا جوزپه كنته گفت. وی گفت که دولت بعد از بررسی های بیشتر در این هفته پروتکل های امنیتی ، تعطیلی سالن های ورزشی و استخرها را بررسی خواهد کرد.

سایر تحولات جهانی در بیماری همه گیر ویروس کرونا شامل:

  • ویروس های کرونا ویروس جهانی در حال نزدیک شدن به موارد حیرت انگیز 40 میلیونی هستند ، در حال حاضر 39.8 میلیون مورد در ردیاب دانشگاه جان هاپکینز تأیید شده است.

  • محدودیت ها در استرالیایی شهر ملبورن ، که بیش از 100 روز در یک محاصره شدید است. روز دوشنبه آرایشگاه ها ، مشاغل نظافت سگ ها و بازرسی های املاک و مستغلات دوباره آغاز به کار کردند.

  • آفریقای جنوبیوزیر بهداشت از نظر ویروس کرونا مثبت آزمایش شد. زولی مخیزه اعلام کرد که او و همسرش آزمایش مثبت داشتند و در خانه قرنطینه شده اند. آفریقای جنوبی روز شنبه 1928 مورد جدید را گزارش کرد که منجر به مرگ بیش از 700000 و 18408 مورد شد.

  • اسلوونیاست نخست وزیر در توییتر خود گفته است که یک اپیدمی 30 روزه با اقدامات سختگیرانه در سطح ملی روز دوشنبه اعلام می شود.

[ad_2]

Source link