نحوه انتخاب یک صفحه کلید

بین نقش اصلی آنها در ورودی متن و بازی های رایانه ای ، صفحه کلید تأثیر فوق العاده ای بر روی تجربه کلی محاسبات ما دارد. صفحه کلیدهای مناسب به ما امکان می دهد سریعتر و دقیق تر با خستگی کمتری تایپ کنیم و کیبوردی که به همراه رایانه شخصی آزاد می شود ممکن است بهترین نباشد.

خرید صفحه کلید جدید می تواند یک تصمیم پیچیده باشد ، بنابراین ما این راهنما را به عنوان مروری بر مهمترین ملاحظات کیبورد قرار داده ایم. وقتی ایده ای راجع به آنچه جستجو می کنید ، می توانید بخش صفحه کلید Newegg را بررسی کنید تا یکی از موارد مناسب را برای خود انتخاب کنید.

کلیدهای صفحه کلید
Riotoro_Ghostwriter_Prism_Keyboard-3ما با کیبوردها صمیمی تر و بیشتر از آنچه در مورد سایر سخت افزارهای رایانه ای کار می کنیم کار می کنیم. و کیبوردها انواع مختلفی از مکانیسمهای کلیدی دارند ، به نام سوییچ ها ، که تعیین می کنند تایپ کردن یک صفحه کلید به کاربر چگونه است. بدین معنی که تایپ کردن روی صفحه کلیدهای مختلف می تواند تجربیات بسیار متفاوتی باشد.

به طور خاص ، صفحه کلیدها دارای ویژگی های لمسی متفاوتی هستند – مواردی مانند سفر کلید ، اقدامات زیرین ، واکنش پذیری و میزان نیرویی که برای ثبت یک مطبوعات کلیدی لازم است – که همه اینها به تجربیات متمایز و ذهنی می افزایند. کیبوردی که نسبت به یک شخص خوب باشد ممکن است برای دیگری احساس وحشتناک کند.

انواع کلیدهای صفحه کلید وجود دارد ، اما گنبد سیلیکون ، قیچی و کلیدهای مکانیکی متداول ترین آنها هستند. هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند و ما هر یک از آنها را بطور خلاصه پوشش خواهیم داد. توجه داشته باشید که بین صفحه کلیدهای ساخته شده با استفاده از مکانیسمهای مشابه می توانید تغییرات زیادی ایجاد کنید ، بنابراین تجربه دستی با کیبورد قبل از خرید می تواند کمک کننده باشد.

گنبد سیلیکون

سوئیچ های گنبدی سیلیکون از دو غشاء لاستیکی تشکیل شده به گنبدهایی که هنگام فشار دادن یک کلید افسرده می شوند ، استفاده می کند که اتصال بین دو مدار را برای ارسال سیگنال به رایانه شخصی تکمیل می کند. صفحه کلیدهای ارزان قیمت معمولاً از کلیدهای گنبدی استفاده می کنند و معمولاً شامل رایانه های ساخته شده از پیش ساخته می شوند. این نوع سوئیچ تمایل به تولید احساس خشن تر و دقیق تری دارد و کیبوردهای سوئیچ گنبد از کلیدهای بلندتر استفاده می کنند و برای ثبت یک کلید کلید به مسافت سفر بیشتری نیاز دارند.

قیچی

razer-deathstalker-chroma-keyboard-review-7

سوئیچ های قیچی قطعات پلاستیکی را اضافه می کنند که مکانیسم قیچی را به طرح های گنبدی ایجاد می کنند ، که به کلاه های کلیدی متصل می شوند و امکان سفر کوتاه تر و در نتیجه صفحه کلیدهای پایین تر را فراهم می کنند. صفحه کلیدهای نوت بوک مدرن از سوئیچ های قیچی استفاده می کنند و با دقت بیشتری حس اسکنر را فراهم می کنند ، همچنین آنها اغلب ساکت تر هستند و به نیروی کمتری احتیاج دارند. MacBook های Apple جدیدتر از سازوکارهای مخصوص پروانه ای استفاده می کنند که امکان استفاده از صفحه کلیدهای بسیار نازک با سفر بسیار کوتاه اما پاسخ بسیار واضح را دارند – که برخی افراد عاشق آن هستند و برخی از آنها متنفر هستند.

صفحه کلید قیچی فقط در نوت بوک ها استفاده نمی شود. همچنین می توانید آنها را در صفحه کلیدهای سبک “شیکلت” یا “جزیره” پیدا کنید که دارای همان نوع کلاه های کلیدی مربعی هستند که امروزه در اکثر نوت بوک ها پیدا خواهید کرد. اگر آنها کیبورد کم کیفیت هستند ، پس این احتمال وجود دارد که آنها از مکانیسم قیچی استفاده کنند – اگرچه برخی از سوئیچ های گنبدی ساده تر استفاده می کنند.

مکانیکی

Cougar Puri-14_0سوئیچ های مکانیکی در طرح های مختلفی ارائه می شوند ، اما هر یک از چشمه های فلزی استفاده می کنند که در هنگام فشار دادن یک کلید ، از چشمه های فلزی افسرده می شوند. آنها تمایل دارند تا لمس ترین بازخورد را فراهم کنند ، به فشارهای مختلفی نیاز داشته باشند و سطح صدای متفاوتی تولید کنند. صفحه کلیدهای مکانیکی به دلیل پاسخ های دقیق و طول عمر طولانی ، به لطف ساخت و سازهای قوی تر مورد علاقه گیم ها هستند.

همچنین در مقایسه با سوییچ های گنبدی ، در بین تایپیست های با حجم بالا محبوب هستند ، زیرا برای ثبت یک پرس کلید می توانند به مسافرت کمتری نیاز داشته باشند. بنابراین ، آنها می توانند یک تجربه تایپ بسیار سریع و دقیق را ارائه دهند.

چیدمان
Riotoro_Ghostwriter_Prism_Keyboard-4بیشتر صفحه کلیدهای رایانه ای از صفحه های مشابه با همان کلیدهای اصلی استفاده می کنند. این شامل:

کلیدهای کاراکتر ، که شامل کلیدهای حروف الفبا ، عددی و نگارشی است
کلیدهای اصلاح کننده مانند shift ، Ctrl (کنترل) ، ALT و Fn (عملکرد)
کلیدهای فرمان سیستم مانند ESC (فرار) و PrtScn (صفحه چاپ)
کلیدهای ویرایش مانند Enter ، Delete و Backspace
کلیدهای پیمایش ، مانند کلیدهای جهت دار ، صفحه اصلی ، انتهای ، PgUp (صفحه بالا) و PgDn (صفحه پایین)
کلیدهای عملکردی که می توانند با کلیدهای کنترل خاص مانند میزان صدا ، روشنایی صفحه نمایش و سایر موارد قابل تغییر باشند
در این کلیدهای اساسی تغییرات زیادی وجود دارد. به عنوان مثال ، صفحه کلیدهای اپل از کلیدهای Cmd (دستور) و گزینه استفاده می کنند و بسیاری از کیبوردهای جدیدتر شامل Windows و صفحه های منوی اختصاصی برای کار با ویندوز 10 هستند.

بهترین مارک کیبورد کامپیوتر زمانی بود که صفحه کلید استاندارد دقیقاً 104 کلید داشت ، اما آن روزها در گذشته است. امروزه اکثر کیبوردها حداقل دارای کلیدهای زیادی هستند ، اما بسیاری از آنها چند مورد دیگر دارند.

اگر در ایالات متحده یا اکثر کشورهایی که از یک اسکریپت لاتین استفاده می کنند ، کیبورد خریداری می کنید ، به احتمال زیاد طرح “QWERTY” را می بینید. این کلیدها در یک خط در سمت چپ بالای صفحه کلید است ، و ترتیب آن را برای بقیه کلیدهای الفبایی نیز تعریف می کند. صفحه کلید Dvorak ترتیب دیگری را ارائه می دهد که می تواند تایپ سریع تر و دقیق تری را ارائه دهد ، اما بسیار زیاد مورد استفاده قرار نگرفته است.

کلیدهای ویژه

البته ، این فقط یک طرح استاندارد است. برخی از تولید کنندگان برای کنترل سایر عملکردها ، کلیدهای اضافی را اضافه می کنند ، از جمله کلیدهای چندرسانه ای برای کنترل پخش صدا و فیلم ، دکمه های اضافی برای کنترل سیستم مانند دکمه های خواب و پاور و موارد دیگر.

ارگونومی

تایپ کردن یک کار تکراری است که ما اغلب به صورت همزمان ساعتها انجام می دهیم. به همین ترتیب ، می تواند مشکلات جسمی متنوعی داشته باشد ، از خستگی ساده گرفته تا شرایط جدی تر مانند سندرم تونل کارپ (هرچند که داده های مربوط به این اتصال آنقدر قوی نیست که ممکن است باور داشته باشید ).

بنابراین ، تولید کنندگان کیبورد مدلهای ارگونومیک را ساخته اند که به گونه ای طراحی شده اند که تایپیست ها را مجبور کنند دست خود را در زاویه هایی راحت نگه دارند و استرس را کاهش می دهد. این طرح ها می توانند از تغییر زاویه صفحه کلید متفاوت باشند به گونه ای که دست و مچ دست در زاویه طبیعی قرار دارند تا تقسیم صفحه کلید برای نگه داشتن دست و مچ دست به شکل “v” باقی بمانند.

بی سیم در مقابل سیم
میز کرپیر لاپ میز 14یکی از مهمترین ملاحظاتی که می خواهید در مورد آن فکر کنید این است که آیا صفحه کلید بی سیم یا سیم را انتخاب کنید. مهمترین مزیت کیبوردهای بی سیم این است که کاربران می توانند راحت تر آنها را جابجا کنند ، و از داشتن کابل – معمولاً کابل USB با کیبوردهای امروزی – خود را به هم ریخته و از میز کامپیوتر خودداری می کنند.

اما صفحه کلیدهای بی سیم از برخی نقاط ضعف برخوردار هستند. اولین مورد این است که آنها نیاز به نیرو دارند ، که معمولاً به معنی بارگیری کیبورد با باتری های قابل تعویض یا وصل کردن دوره ای برای شارژ مجدد است. در اکثر اوقات ، کاربران همچنین می توانند کیبورد را از طریق کابل USB وصل کنند ، در این مدت به عنوان یک کیبورد سیمی کار می کند.

رفتن از طریق بی سیم همچنین می تواند تأخیر را معرفی کند ، به این معنی که بین فشار دادن یک کلید و ثبت سیگنال آن روی رایانه می توانید تاخیر کمی داشته باشید. تأخیر برای گیمرها از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، که برای آنها تاخیرهای ثانیه دوم می تواند به معنای تفاوت بین زندگی در بازی و مرگ باشد. تولیدکنندگان در صفحه کلیدهای امروزی تاخیر قابل توجهی کاهش داده اند ، اما اگر به دنبال انتخاب یک کیبورد برای بازی های سخت افزاری هستید (بیشتر در مورد بعدی در بخش بعدی) این فکر هنوز باقی مانده است.

سرانجام ، کیبوردهای بی سیم از یکی از دو فناوری برای اتصال به رایانه های شخصی استفاده می کنند. برخی از آنها از اتصالات فرکانس رادیویی (RF) استفاده می کنند که می توانند با سایر دستگاههای بی سیم ، معمولاً در باند 2.4 گیگاهرتزی تداخل داشته باشند. برخی دیگر از اتصالات بلوتوث استفاده می کنند ، که به طور کلی عاری از تداخل هستند اما به اتصال بلوتوث نیاز دارند. نوت بوک ها به طور معمول شامل بلوتوث هستند ، اما ممکن است برای اتصال به رایانه رومیزی نیاز به خرید آداپتور بلوتوث داشته باشید.

یک نمونه مشهور از فناوری RF پروتکل متحد Logitech است که با فرکانس 2.4 گیگاهرتز کار می کند و حداکثر شش محصول بی سیم Logitech را پشتیبانی می کند. آداپتور Unising معمولاً با موش (و صفحه کلید) Logitech تهیه می شود ، و می توانید آن یک گیرنده یونیتینگ را به رایانه متصل کنید و سپس چندین دستگاه سازگار Logitech را وصل کنید.

صفحه کلیدهای بی سیم مزایای خود را دارند و تمایل دارند که از کیبوردهای سیمی گرانتر باشند. آنها یک انتخاب به طور فزاینده ای محبوب هستند که ارزش توجه شما را دارند.

بازی
Cougar Puri-6_0اگر به صفحه اصلی صفحه کلید Newegg مراجعه کنید ، متوجه خواهید شد که صفحه کلیدهای بازی در گروه خاص خود قرار دارند. این به یک دلیل خوب است: صفحه کلیدهای بازی برای گیمرها بهینه شده اند و ویژگی های خاصی با هم به اشتراک می گذارند.

ابتدا ، کیبوردهای بازی از طریق کابل های USB متصل می شوند. می توانید نسخه های بی سیم را بیابید ، اما بیشتر گیمرها دوست دارند حتی از تأخیرهای کوچک نیز جلوگیری کنند تا از سریعترین پاسخ ممکن در تیرانداز اول شخص (FPS) و سایر بازی ها با اقدامات سریع اطمینان حاصل شود.

دوم ، صفحه کلیدهای بازی تمایل به استفاده از کلیدهای مکانیکی دارند ، در درجه اول به دلیل زمان پاسخ سریع و طبیعت قوی. بازی شامل مخلوط کردن کلیدهای خاص ، از جمله کلیدهای W ، A ، S و D ، بیشتر از سایرین است ، بنابراین طبیعت ماندگار سوئیچ های مکانیکی یک امتیاز واقعی است.

سوم ، صفحه کلیدهای بازی اغلب از جلوه های نورپردازی برای برجسته کردن کلیدهای مهم مهم مانند WASD پشتیبانی می کنند و تجربه ای پر جنب و جوش تر را ارائه می دهند. سیستم های روشنایی LED RGB معمولاً این تأثیرات را ارائه می دهند و برخی می توانند میلیون ها رنگ و جلوه های متنوع ایجاد کنند.

سرانجام ، کیبوردهای بازی اغلب بسیار قابل تنظیم هستند. بهترین نسخه ها امکان تهیه کلیدهای مختلف را برای بازی های خاص فراهم می کنند و می توان آنها را به راحتی بین عناوین برگرداند. برخی از آنها کلیدهای اضافی ویژه ای برای بازی دارند که در صفحه کلیدهای استاندارد پیدا نمی کنید.

نتیجه
صفحه کلید Apex 150-4خرید یک کیبورد جدید می تواند یک امر پیچیده باشد و انتخاب شما تا حد زیادی روی تجربه محاسبات شما تأثیر خواهد گذاشت. با انتخاب نوع صفحه کلید می خواهید نیازهای خود را با دقت در نظر بگیرید ، از نوع سوییچ هایی که به بهترین وجه متناسب با سبک و نیازهای تایپ شما است ، استفاده می کنید. مکان خوبی برای شروع در بخش اختصاصی صفحه کلید Newegg است که در آن می توانید کیبوردهای مختلف را به صورت جانبی با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید یک ایده آل را برای شما پیدا کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>