مولوی اهل سنت: وحدت ضرورت دینی و سیاسی است

مولوی حبیب الرحمن مطهری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امام خمینی (ره) دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول را به نام هفته وحدت نامگذاری کرده و فرمودند مراد از وحدت این نیست که اختلافات مذهبی کنار گذاشته شود و شیعه یا اهل سنت به مذهب یکدیگر درآیند بلکه مقصود از وحدت این است که مسلمانان در کنار همدیگر بوده و تعاملات خوبی با هم داشته و در برابر استکبار و دشمنان مشترک ید واحد باشند.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم وحدت ما مستحکم شود باید به اخلاق نبوی و سیره رسول اکرم (ص) عمل کنیم. رسول الله (ص) رحمت للعالمین و الگو برای عالم بشریت است. 

مدیر مدرسه علمیه اهل سنت احناف شهرستان خواف با اشاره به توهین های صورت گرفته در غرب نسبت به پیابر اسلام (ص) و قرآن کریم گفت: دشمنان نسبت به اسلام و شخص پیامبر (ص) کینه دارند و چون نمی‌خواهند پیشرفت اسلام و مسلمین را ببینند نسبت به مقدسات اسلامی توهین می‌کنند.

وی افزود: جای تاسف است آنان به کسی که نمونه اخلاق و اسوه حسنه است توهین می‌کنند. این کار کینه درونی آنها نسبت به قرآن و پیامبر(ص) و مسلمانان را نشان می‌دهد.

مولوی مطهری ادامه داد: علمای اسلام باید جلو افراط و تفریط را بگیرند زیرا بین مسلمانان تفرقه ایجاد کرده و دشمنان را به اهداف خود می‌رساند.Source link

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر