راهنمای خرید هود

بهترین راه حل برای چربی ، رطوبت و گرما از پخت و پز ، نصب هود آشپزخانه است. با داشتن چندین گزینه و سبک برای داخلی ، محدوده و جزایر ، می توانید راه حل مناسبی برای آشپزخانه خود بیابید.

فهرست مطالب
تهویه محدوده هود
انواع هودهای محدوده
قدرت هود محدوده
فیلترهای هودهای Range
سطح صدا محدوده هود
سایر ویژگی های هود محدوده
تهویه محدوده هود
محدوده هود بین کابینت چوب.
هنگام تعویض یا نصب هود محدوده ، قبل از رفتن به فروشگاه ، به اندازه ، شکل و نوع نصب توجه داشته باشید. هود جدید باید حداقل به اندازه دامنه یا پخت و پز باشد و ترجیحا از هر طرف 3 اینچ طولانی تر باشد. رایج ترین عرض ها 30 و 36 اینچ است. برای عملکرد بهینه ، یک کاپوت بین 20 تا 24 اینچ دور از یک ظرف برقی و 24 تا 30 اینچ از یک اجاق گاز نصب کنید.

همیشه الزامات مشخص شده را برای ارتفاع مناسب نصب کنید.

مهمترین تصمیمی که در مورد خرید هود اتخاذ می کنید نحوه چیدن هود است. برای اگزوز سه گزینه وجود دارد:

هوادهی یا داکت شده است

می توانید از هود به بیرون ، که توصیه می شود ، برای بیرون کشیدن کامل مواد تحریک کننده استفاده کنید. اگر هود برد شما به یک دیوار بیرونی سوار شود ، مجاری اگزوز کوتاه تر و در نتیجه کارآمد تر خواهد بود. اگر هود برد شما به یک دیوار داخلی یا جزیره سوار می شود ، مسافت طولانی تری را که هوا مجبور می شود ، بخاطر داشته باشید و یک واحد قدرتمندتر را در نظر بگیرید. نصب مناسب کاربست برای کارایی و عملکرد کلی هود برد بسیار مهم است. در حالی که بسیاری از افراد برای نصب مجرای خود حرفه ای استخدام می کنند ، می توانید برای انجام این کار خود مواد و لوازم جانبی را خریداری کنید. اگزوز هرگز نباید به یک اتاق زیر شیروانی یا زیرزمین منتقل شود. اطمینان حاصل کنید که اندازه مجرای همان اندازه اتصالات مجرای در هود است. همیشه مشخصات سازنده را با دقت بخوانید.

بدون اختراع ، بدون مجرای یا چرخشی

این سه اصطلاح قابل تعویض هستند. منظور آنها این است که هوا از طریق فیلتر ذغال برای به دام انداختن مواد تحریک کننده کشیده می شود و دوباره به داخل آشپزخانه می رود. با استفاده از این گزینه ، مهم است که فیلترهای خود را هر چند ماه یک بار عوض کنید تا از عملکرد هود به طور مؤثر استفاده شود. این گزینه نیازی به مجاری ندارد.

قابل تبدیل

این کاپوت ها هستند که امکان انتخاب یا راه اندازی مجدد یا عدم استفاده را دارند. برای رسیدن به بهترین نتایج تهویه ، مجرای خارجی قرار دارد.

نکته
در صورت بیرون رفتن از هوا ، ایده خوبی است برای نصب مانع پس زمینه برای جلوگیری از بیرون آمدن هوا از طریق مجرای خنک کننده به داخل منزل. برخی از کاپوت های محدوده در حال حاضر مجهز به دامپرهای پس زمینه هستند ، بنابراین قبل از خرید حتماً مشخصات آن را با سازنده بررسی کنید.
هودهای فروشگاه
محدوده فروشگاه
پانل های پشت پرده را خریداری کنید
انواع هودهای محدوده
کاپوت مشکی محدوده اجاق گاز.
انواع مختلفی از هودهای محدوده از بین آنها برای انتخاب وجود دارد.

هودهای زیر کابینت

اینها به قسمت زیر کابینت بالای محدوده شما وصل شده اند و در صورت نصب به جای کابینت ، می توان آنها را به دیوار نصب کرد. کاپوت های زیر کابینت در سبک ها و نقاط قوت زیادی دیده می شوند و می توان آنها را مجاری یا فاقد تخلیه کرد.

هودهای دیواری

این کاپوت ها از نظر ظاهری شبیه به کاپوت های زیر کابینت هستند ، به جز اینکه به جای کابینت های بالا به دیوار سوار می شوند.

هودهای دودکش

هودهای دودکش می توانند به دیوار بالای محدوده شما یا در سقف بالاتر از جزیره سوار شوند اما یک دودکش دارند که از دیوار تا سقف بالا می رود. در صورت داشتن کابینت بالاتر از محدوده ، لازم است آنها را برای این نوع هود جدا کنید تا به درستی و مناسب کار کنند.

جزایر هود

هودهای جزیره ای از سقف بیش از یک جزیره آویزان شده اند و بهترین راه برای تهویه هنگام داشتن یک آشپزخانه جزیره هستند. سبک های زیادی از قبیل سایبان های شیشه ای ، فلزهای خمیده و هودهای سبک سنتی موجود است.

هودهای Downdraft

این هودها در پخت و پز مخفی می شوند و در هنگام استفاده پنهان می شوند تا بخار و دود را به صورت افقی در محدوده خود بکشند. آنها گزینه ای محبوب برای جزایر هستند زیرا نیازی به نصب سنتی ندارند که ممکن است خطوط دید را مسدود کند.

درج محدوده هود

بسته های برق یا درج ها هود هایی هستند که پنهان هستند. آنها برای دستیابی به رویکرد سفارشی برای تهویه در بالای کابینت ساخته شده اند. گزینه های زیادی وجود دارد ، بنابراین با یک حرفه ای صحبت کنید تا دریابید که کدام یک با کابینت شما بهتر کار می کند.

هودهای طرفدار

کاپوت های حرفه ای مانند کاپوت های زیر کابینتی به نظر می رسند اما بزرگتر ، حرفه ای تر هستند و قدرت بیشتری نسبت به مدل معمولی زیر کابینت دارند. این موارد برای افرادی که زیاد طبخ می کنند بسیار عالی است و ظاهر یک هود بزرگتر را ترجیح می دهند. آنها می توانند به صورت مجاری یا غیرقانونی ساخته شوند و در سبک های مختلفی برای پشتیبانی از انتخاب اگزوز آمده باشند.

هودهای محدوده سفارشی

نگاه و تجربه خود را با هودهای برد سفارشی شخصی کنید. از رنگ و رنگ گرفته تا عملکرد ، می توانید آشپزخانه خود را با کاپوت مناسب برای آشپزخانه یا محدوده خود تنظیم کنید.

مایکروویوهای بیش از حد

مایکروویو بیش از حد ، یک صرفه جویی در فضای آشپزخانه است که به طور معمول در محل یا در کنار فن فن هود استفاده می شود. هنگام استفاده در جای هود ، برای بهترین نتیجه از تهویه ، به جای داشتن یک چرخش هوا ، مجرای خارجی به بیرون استفاده کنید. بیاموزید که چگونه اجاق مایکروویو اضافی را جایگزین کنید.

هودهای فروشگاه

Cooktops را بخرید

قدرت هود محدوده
کاپوت برد معاصر در برابر دیوار چند تنی.
قدرت یا حرکت هوا برای هودهای برد با فوت مکعب در دقیقه (CFM) اندازه گیری می شود. اگر آشپزی سنگین زیادی انجام می دهید که شامل بخار یا بو های شدید است ، از حداقل هود 350 CFM استفاده کنید. برای محدوده گازهای خروجی بالا یا پخت و پزها ، حداقل میزان 1 CFM تهویه در 100 BTU (واحد حرارتی انگلیس) توصیه می شود. به عنوان مثال ، اگر خروجی مشعل شما 45000 BTU است ، به دنبال کاپوت برد باشید که 450 CFM را برای بهتر پاک کردن هوا فراهم می کند. با این حال ، هرچه CFM بالاتر باشد ، هود بلندتر خواهد شد.

نکته
برخی از شهرها محدودیت هایی در مورد قدرتمند بودن دمنده شما دارند. قبل از خرید انواع هود محدوده ، بررسی کنید که آیا چنین کد هایی در شهر شما وجود دارند یا خیر.
فیلترهای هودهای Range
هود برد جزیره ای که از پرتو سقفی معلق می شود.
هود مجرایی از فیلترهای آلومینیومی برای به دام انداختن گریس قبل از دود سیگار و بوی بیرون اجبار استفاده می کند. بسته به کاربرد ، فیلترهای گریس مش آلومینیومی را هر ماه در ماشین ظرفشویی خود بشویید. اگر سبک پخت و پز شما مقادیر قابل توجهی گریس (سرخ کردن غذاها یا پخت و پز Wok) ایجاد می کند ، آنها را مرتباً بشویید. یک هود تولیدی از فیلترهای ذغال برای به دام انداختن گریس و سایر مولکولهای کوچکتر استفاده می کند تا به داخل آشپزخانه منفجر نشود. این فیلترهای زغال قابل شستشو نیستند اما بسته به فرکانس پخت و پز ، باید هر چند ماه یکبار تعویض شوند. برخی از هودها دارای چراغهای نشانگر فیلتر هستند که در صورت نیاز به تغییر فیلترهای خود به شما هشدار می دهند.

خرید لوازم جانبی هود محدوده

سطح صدا محدوده هود
صدایی که یک هود محدوده ایجاد می کند ، در اندازه گری ها اندازه گیری می شود. یک صدا تقریباً برابر با صدای یخچال در حال اجرا است. مکالمات عادی در حدود 4 سون و میزان ترافیک سبک تا حدود 8 اتفاق می افتد. برای مقایسه واحدها از sones استفاده کنید ، اما توجه داشته باشید که هرچه CFM از دامنه بالاتر باشد ، احتمالاً میزان تنفس آن نیز بالاتر خواهد بود. به دنبال رتبه بندی های Sone باشید تا آرام ترین هود را در سطح عملکرد عادی پیدا کنید.

سایر ویژگی های هود محدوده
خاموش کردن اتوماتیک می تواند از پیش تنظیم شده باشد تا فن را پس از مدت مشخص خاموش کنید.

چراغ های نشانگر فیلتر پرفروش ترین هود آشپزخانه ، نیاز به تمیز کردن یا تغییر فیلتر را هشدار می دهند.

Heat Sentry ™ یا یک سنسور گرما به طور خودکار دمنده را با سرعت زیاد تنظیم می کند وقتی هود دامنه گرمای بیش از حد را تشخیص دهد.

نورپردازی در اکثر کاپوت ها گنجانده شده است ، با گزینه هایی که شامل لامپ های رشته ای ، فلورسنت ، هالوژن یا لامپ (LED) می باشد. هود دامنه شما ممکن است یک تا چهار چراغ داشته باشد تا منطقه آشپزی شما را روشن کند. هودهایی با تنظیم سطح نور کم برای عملکرد شبانه عالی هستند.

قابلیت Wi-Fi به شما امکان می دهد از دستگاه هوشمند خود به واحد دسترسی داشته باشید و آنرا کنترل کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>