دریافت تسهیلات دغدغه کارآفرینان خراسان شمالی است 

هادی کاهانی مقدم روز  جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کارآفرین در اصل، باید بتواند با نوآوری سبب رونق کسب و کار در جامعه باشد، نه تنها از کمک دولت بی نیاز باشد بلکه یاریگر دولت در کاهش مشکلات رونق کسب و کار در جامعه باشد. 

وی افزود: ضعف زیرساخت ها و شرایط موجود در جامعه سبب شده تا کارآفرینان در فعالیت های خود نیازمند و متقاضی دریافت تسهیلات باشند. 

کاهانی مقدم در بخش دیگر سخنان خود، با اشاره به خدمات قابل ارائه به کارآفرینان در استان گفت:  در استان ۱۰ شرکت مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فعال است که می تواند به متقاضیان طرح های سرمایه گذاری که مبتنی بر نوآوری است، مشاوره ارائه دهد.

رییس اداره توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی افزود: ارزیابی فنی – اقتصادی طرح ها، ارائه خدمات حقوقی، قانونی، برنامه ریزی و و بازاریابی، از جمله مواردی است که در این مراکز ارائه می شود.

وی گفت: یکی از مشکلات در سرمایه گذاری ها، نبود آشنایی لازم و کافی سرمایه گذار است، در این زمین نیاز است تا فرد متقاضی دریافت تسهیلات، مجاب به دریافت مشاوره های لازم شود.

کاهانی مقدم اظهار داشت: از دستگاه های اجرایی هم انتظار می رود متقاضیان دریافت تسهیلات بانکی را به مراکز مشاوره اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی سوق دهند تا در روند اجرای طرح گرفتار مشکلات نشوند. 

وی گفت: در این زمینه تلاش داریم تا با اقدام اطلاع رسانی  و فرهنگ سازی، دریافت مشاوره از این مراکز، به عنوان نیاز در میان سرمایه گذاران بدل شود. 

کاهانی مقدم اظهار داشت: یکی دیگر از ظرفیت ها برای خدمات رسانی به کارآفرینان، کافه های کارآفرینی است، در استان هفت کافه کارآفرینی فعال است که به عنوان پاتوقی برای کارآفرینان است. 

وی افزود: کافه های کارآفرینی، پاتوقی برای دانشجویان، اساتید و صاحبنظران است تا با گرد آمدن در این محل ایده های خود در زمینه کارآفرینی را به بررسی و مشورت بگذارند، این پاتوق ها، علاوه بر طرح ایده های کارآفرینی، بستری برای بیان مشکلات، چالش ها و معضلات هر بخش است.

رییس اداره توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی
گفت: یک مرکز شتاب دهنده با همکاری پارک علم و فناوری در استان فعال شده است که به صورت تخصصی به کارآفرینان خدمات می دهد و یک باشگاه کارآفرینی نوجوانان هم در مرکز استان با رویکرد خدمات رسانی به نوجوانان فعالیت دارد. Source link

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر