جانبازان تاوان دوری از شهدا را می‌دهند

 منصور کاویانی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: خوشا به حال آنان که با شهادت رفتند و وای به حال ما که آیا چگونه برویم روزها و ماه‎ها و سال‎ها می‌گذرد ولی برای آخرت چه کردیم فقط بار گناه را زیاد کردیم.

این رزمنده و جانباز دوران دفاع مقدس درخصوص دردها و آلام ناشی از جانبازی خود اظهار  کرد: پس از مدتی با وخامت وضعیت جسمانی روبه‌رو شدم که باز هم جهت کارهای اعزام به خارج به تهران رفت و آمد می کردم.

کاویانی گفت: سال ۱۳۶۷ حالم مقداری وخیم و بدنم زخمی و عفونی شد که تب می‌کرم و درد می‌کشیدم به همین دلیل توسط یکی از پزشکان تحت عمل جراحی قرار گرفتم و پهلوی راستم آنقدر عفونت کرده بود که پزشک جراح مجبور شده بود حدود دو کیلو گوشت آلوده از عفونت از بدن بیرون آورد.

وی ادامه داد: به ‌این سبب حفره‌ای در پهلو و لگن من ایجاد شده که باعث شد سه ‌چهار ماه مداوم بر روی تخت بیمارستان بستری باشم و چون آمپول‌های چرخ‌شکن خیلی قوی برای من تزریق می‌کردند، پای راستم کاملا خشک شد که پس از مدتی با فیزیوتراپی بهبودی نسبی پیدا کردم و هم اکنون پای راستم محدودیت حرکت دارد.

جانباز کاویانی گفت:‌ در همین سال جهت درمان به آلمان اعزام شدم و پس از درمان و اعمال جراحی به ایران بازگشتم و وضعیت جسمانی‌ام پس از بازگشت بد نبود.

این جانباز دوران دفاع مقدس در مورد اقدامات و فعالیت‎های بعد از دوران دفاع مقدس بیان کرد: با بچه‌های پایگاه مقاومت بسیج به گشت‌زنی و مبارزه با موادمخدر مشغول بودم با قاچاقچیان زیادی روبه‌رو شدیم و آنها را دستگیر کردیم و به مقامات تحویل دادیم.

وی گفت: ما عقب ماندگان قافله شهدا بودیم تا اینکه خبر رحلت امام(ره) ناراحتی ما را چند برابر کرد. از طرفی دردها و مرارت های یادگار روزهای عاشقی ما همیشه با ما هست و هر روز به یاد ما می‌اندازد که این کشور چگونه نجات یافت و چه کسانی از این سرزمین با همه وجود خود دفاع کردند.

براساس جدیدترین آمار، مردم سربلند ایران اسلامی در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۲۵ هزار و ۵۷۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده اند.

همچنین تعداد کل جانبازان در کشور ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر است که ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر معادل ۵۹ درصد جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر معادل ۴۱ درصد نیز جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر هستند.

همچنین تعداد آزادگان کشور در دوران دفاع مقدس ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر هستند.Source link

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر