بهترین مارک چادر مسافرتی ایرانی سال


یک کوله پشتی و سگش که در بیرون چادر مسافرتی و اردوگاه کوله پشتی خود نشسته اند
از آنجا که این تأثیر زیادی در بودجه شما و وزن بسته شما دارد ، پناهگاه کالاهای دست دوم که شما انتخاب می کنید یکی از مهمترین تصمیمات خرید وسایل چرخ دنده شماست. و برای پیچیده تر کردن مسائل ، چادر مسافرتی های کوله پشتی در انواع حیرت انگیزی از طرح ها ، از مینیمالیستی گرفته تا عمارت-ایوان قرار می گیرند.

برای ساده کردن انتخاب چادر مسافرتی کوله پشتی مناسب ، می توانید روند تصمیم گیری را به نقاط تصمیم گیری زیر تقسیم کنید:

ظرفیت: تعداد احتمالی خواب
فصلی : ساخت چادر مسافرتی نسبت به شرایط جوی مورد انتظار
وزن: اونس در مقابل دلار صرف شده است
قابلیت زندگی: فضای داخلی مناسب ، سهولت دسترسی ، سهولت تنظیم و موارد دیگر

برای جمع آوری سریع چادر مسافرتی های مورد علاقه اعضای تعاونی REI ، جمع بندی بهترین چادر مسافرتی های کوله پشتی سال را بخوانید .

در عوض به دنبال کمپینگ خانوادگی یا چادر مسافرتی های کمپ پایه هستید؟ مقاله ما ، چادر مسافرتی های کمپینگ: نحوه انتخاب را مشاهده کنید .

ویدئو: چگونه چادر مسافرتی های کوله پشتی را انتخاب کنیم

ظرفیت چادر مسافرتی کوله پشتی
چادر مسافرتی های کوله پشتی با ظرفیت طبقه بندی می شوند: از مدل های 1- تا 4 نفره. بیشتر نام های چادر مسافرتی شامل یک عدد برای ظرفیت است: به عنوان مثال REI Half Dome 2.

برای صرفه جویی در وزن ، فضای داخلی چادر مسافرتی “دنج” است. هیچ استاندارد صنعتی ابعاد هر فرد را تعیین نمی کند ، بنابراین اندازه چادر مسافرتی 2 نفره می تواند از مارک تجاری تا برند دیگر متفاوت باشد. و مدل های ماوراء بنفش احتمالاً فشرده تر هستند.

اگر بزرگتر از حد متوسط ​​هستید ، یا کمی فضای بیشتری را ترغیب می کنید ، یک گزینه این است که به چادر مسافرتی های مشخص شده یک نفر بزرگتر از گروه خود نگاه کنید. از طرف دیگر ، می توانید برای خیمه ای شکار کنید که یکی یا دو اینچ گسترده تر یا طولانی تر از حد متوسط ​​باشد. بعضی از آنها سرنخهایی را با نام ارائه می دهند: مثلا اضافه کردن “plus”. همیشه اگر ابعاد کف بیشتری برای شما مهم است ابعاد دقیق را بین چادر مسافرتی هایی که در نظر دارید مقایسه کنید.

کوله پشتی فصلی چادر مسافرتی
انتخاب اصلی شما بین یک چادر مسافرتی 3 فصل و 4 فصل است. اکثریت قریب به اتفاق کوهنوردان ، به ویژه تازه واردان به کالاهای پشت پرده ، یک چادر مسافرتی سه فصل را انتخاب می کنند. از آنجا که بدترین حالت حالات هوا برای هر سفر یکسان نخواهد بود ، کوله پشتی های مکرر گاهی اوقات بیش از یک چادر مسافرتی را انتخاب می کنند.

یک چادر مسافرتی کوله پشتی 3 فصل که در کنار رودخانه قرار گرفته است

چادر مسافرتی های کوله پشتی 3 فصل
این چادر مسافرتی ها نیاز به کمبود وزن با نیاز به رسیدگی به طیف گسترده ای از شرایط را دارند که بهار ، تابستان و پاییز می توانند حدس بزنند. درستی تن به تن ، چادر مسافرتی ، 3 فصل می توانید بارندگی برف و نور مقاومت در برابر اما برای قرار گرفتن در معرض مداوم به طوفان خشن، باد خشونت آمیز و یا برف سنگین ساخته شده است. ویژگی های اصلی:

پانل های مش کافی برای تقویت جریان هوا و نگه داشتن حشرات
دیوارهای به حالت ایستاده بیشتر برای ایجاد فضای داخلی فضای داخلی
قطب های کمتری و پارچه های سبک تری دارند تا وزن کم شود

چادر مسافرتی فصلی 3+ در اردوگاه های برفی پیموده شده است

چادر مسافرتی های کوله پشتی با فصل طولانی (3-4 یا 3+ فصل)
این چادر مسافرتی های بین راهی مناسب برای استفاده در تابستان است اما در اوایل بهار و اواخر پاییز نیز ممکن است هنگام مواجهه با برف سفر داشته باشید. آنها همچنین برای سفر به مناطق مرتفع و مرتفع که در آن برف می تواند شما را شگفت زده کند ، بسیار مناسب است. ویژگی های اصلی (در مقایسه با مدل های 3 فصل خالص):

پانل های پارچه ای که می توانند قسمتهای مش را برای جلوگیری از بارش برف از بین ببرند ، گرما بیشتری داشته باشند
برای استحکام بیشتر یک یا دو قطب دیگر (از یک چادر مسافرتی 3 فصل)

یک چادر مسافرتی کوله پشتی 4 فصل که در برف قرار داشت

چادر مسافرتی های کوهنوردی 4 فصل
این چادر مسافرتی های زمستانی برای مقاومت در برابر وزش باد شدید و باران های قابل توجه برفی طراحی شده اند. با این حال ، آنها تهویه کمتری دارند و در هوای معتدل احساس خستگی می کنند. ویژگی های اصلی (در مقایسه با مدل های 3 فصل و فصل های طولانی):

قطب های بیشتر و پارچه های سنگین تر
طرح های گنبدی گرد که می توانند باد را پایدار کرده و فضاهای مسطح مسکونی را که برف در آن جمع می شود ، از بین ببرد
پانل های مش کمتر. یا ممکن است آنها پانل های پارچه ای زیپ داشته باشند که در صورت لزوم به شما اجازه می دهد پانل های مش را بپوشانید
رنگین کمان هایی که نزدیک به زمین هستند
چادر مسافرتی های چهار فصله همچنین شامل چادر مسافرتی های تک جداره سبک هستند که دارای دیوارهای ضد آب / تنفس و بدون رنگین کمان هستند. در شرایط مرطوب می توان چگالش را در داخل جمع کرد ، بنابراین یک چادر مسافرتی تک جداره برای شرایط سرد و خشک بهترین است. (برای نکاتی درباره برخورد با فضای داخلی چادر مسافرتی مرطوب ، نحوه جلوگیری از تراکم در چادر مسافرتی را بخوانید .)

وزن چادر مسافرتی کوله پشتی
وزن چادر مسافرتی کوله پشتی شما بخش بزرگی از بار کلی شما است ، بنابراین طراحان چادر مسافرتی برای حفظ وزن کم تلاش می کنند. بزرگترین تجارت شما برای کاهش وزن ، فضای کمتری ، ویژگی های کمتری و ماندگاری کمتری نسبت به مسافت طولانی دارد. اگر با دقت انتخاب کنید ، باید بتوانید یک چادر مسافرتی سبک را پیدا کنید که از نظر شما نسبتاً جادار و راحت باشد.

در حالی که مواد با سنگین بودن چادر مسافرتی باعث دوام بیشتری می شوند ، چادر مسافرتی های فوق سبک می توانند به طرز شگفت انگیزی محکم باشند. اگر می خواهید یک چادر مسافرتی ماوراء بنفش حق بیمه ، هزینه بیشتری برای مواد اولترا لایت و در عین حال قوی بپردازید. همچنین ، عبارت “ultralight” به طور آزاد توسط مارک ها استفاده می شود ، اگر هر اونس دارای اهمیت است ، هنگام خرید ، مشخصات را با دقت بررسی کنید.

بهترین مارک چادر مسافرتی ایرانی

مشخصات اصلی چادر مسافرتی
حداقل وزن پیست: این وزن بدن چادر مسافرتی ، رنگین کمان و قطب است – ملزومات لخت. احتمالاً وسایل مربوط به چادر مسافرتی را بیشتر بسته اید (به عنوان مثال ، سهام ، ردپای) ، اما این بهترین مشخصات برای مقایسه است. (توجه داشته باشید که برخی از پناهگاه های ماوراء بنفش به گونه ای طراحی شده اند که بدون نیاز به یک قطب بارانی جداگانه یا چادر مسافرتی جداگانه کار کنند ، بنابراین حداقل وزن پیگیری آنها تنها اجزای اساسی که با آن چادر مسافرتی ها همراه است منعکس می شود.)
وزن بسته بندی شده: این وزن کلیه مؤلفه هایی است که با یک خرید به دست می آورید: بدنه ، رنگین کمان ، قطب ها ، سهام ، کیسه های ستونی کیف ، دستورالعمل ها و موارد دیگر. وزنه ای که شما در مسیر پیاده روی خواهید بود بین این و حداقل وزن قرار خواهد گرفت.
اندازه بسته بندی شده: میزان فضای چادر مسافرتی در یک بسته نیز به نحوه حمل چادر مسافرتی آسان است. شما می توانید با تقسیم مؤلفه ها این فضا را کاهش دهید – به عنوان مثال شریک زندگی خود را به عنوان مثال قطب و رنگین کمان را در حالی که بدن چادر مسافرتی دارید حمل کنید. همچنین با گذاشتن کیسه ذخیره چادر مسافرتی در خانه می توانید در هنگام انجام این کار چند اونس اضافی نیز ذخیره کنید.

پناهگاه های مینیمالیستی
بیشتر چادر مسافرتی های کوله پشتی دارای طراحی دو جداره هستند که شامل بدنه اصلی چادر مسافرتی (همچنین به عنوان سایبان) شناخته می شود به علاوه یک رنگین کمان بیرونی. اگر شما یک کوهنورد هستید که روی پس انداز هر اونس ممکن تمرکز می کنید ، گزینه های دیگری دارید.

https://www.rei.com/learn/expert-advice/backpacking-tent.html

نمونه های محصول یک پرواز + ردپایی و پناهگاه تارپ که به عنوان یک پناهگاه کوله پشتی مینیمالیستی استفاده می شود

گزینه Fly / footprint: بسیاری از خیمه های دو جداره گزینه تنظیم فوق العاده ای دارند که در آن می توان ردپایی (بطور جداگانه فروخته شده) ، قطب ها و رنگین کمان را بدون سایبان اصلی چادر مسافرتی کنار هم قرار داد.

پناهگاه های تارپ : این دسته گیرنده شامل رنگین کمانهایی است که شما را از باران و برف محافظت می کند اما اشکالات و زمین های مرطوب را به شما نشان نمی دهد.

نمونه های محصول از سه گزینه سرپناهی مینیمالیستی برای کوله پشتی: چادر مسافرتی چکش چوبی ، گونی بویی و پناهگاه اشکال

چادر مسافرتی های هاموک : این نوعی از بانوج است که حداقل می تواند یک رنگین کمان مانند تار و توری را نیز شامل شود.

کیسه های Bivy : کوتاه برای کیسه bivouac ، این یک مانع ضد آب و ضد تنفس برای کیسه خواب شما است.

پناهگاه های اشکال : بیشتر پناهگاه های اشکال شامل توری و برخی قطب ها هستند اما کف ندارند. مدلهای دقیق تر چادر مسافرتی هایی هستند که کل سایبان از تور باگ ساخته شده است.

کوله پشتی قابل حمل بودن چادر مسافرتی
“زندگی پذیری” کلمه ای کلیدی برای ویژگی هایی است که زمانی را که در چادر مسافرتی خود می گذرانید لذت بخش تر می کند. بخش بزرگی از قابلیت زندگی این است که چادر مسافرتی چادر مسافرتی ی – چادر مسافرتی ی یا شفاف. چادر مسافرتی های کوله پشتی به طور سنتی دارای دیوارهای شیب دار و شیب دار ، حداقل فضای کف و به سختی هر نوع فضای صندلی بودند. این به پایین نگه داشتن وزن کمک کرد ، اما تجارت راحت بود. به لطف پیشرفت در مواد و طرح ها ، چادر مسافرتی ها امروز بسیار بازتر و جذاب تر احساس می کنند.

چادر مسافرتی های آزمایشی : به یک فروشگاه مراجعه کنید و از آنها بخواهید چادر مسافرتی های آینده ای برپا کنید تا بتوانید درون آنها قوس بزنید. سپس طوفان کوهستان خود را انتخاب کنید: اگر باید مجبور شوید ساعت ها از یک طوفان سوار شوید ، کدام مدل را انتخاب می کنید؟

مشخصات محصول برای مثال چادر مسافرتی کوله پشتی REI

برای ارزیابی بیشتر فضای داخلی چادر مسافرتی ، می توانید مشخصات زیر را نیز مشاهده کنید:

ابعاد کف (پلان کف): اندازه گیری طول و عرض ایده تقریبی از اندازه کف ارائه می دهد. بسیاری از چادر مسافرتی ها کف کاملاً مستطیلی ندارند ، بنابراین شما ممکن است ابعادی مانند 85 x 85 / / 43 ”(L / W سر / پا) داشته باشید. کف کفپوش اتاق مورد نیاز شانه ها و بازوها را فراهم می کند و در عین حال با داشتن یک پای باریک نیز موجب کاهش وزن می شود.

مساحت طبقه: این عدد نشانگر کلیت فیلم مربع فضای طبقه است. در حالی که برای مقایسه بین چادر مسافرتی ها مفید است ، این تعداد به تنهایی به شما نمی گوید چقدر فضای کار گذاشته شده است.

ارتفاع قله: هیچ کس دوست ندارد هنگام نشستن سرش را به هم بزند. هرچند ارتفاع قله در یک نقطه واحد اندازه گیری می شود ، بنابراین برای ارزیابی فضای کلی اتاق تنها به این مشخصات اعتماد نکنید. زمین تست (ذکر فوق) روش بسیار بهتری برای ارزیابی آن است.

شکل دیواره: این یک عامل حتی بزرگتر در اتاق سر و شانه و همچنین قابلیت زنده ماندن چادر مسافرتی از ارتفاع اوج است. هرچه دیوارها عمودی تر باشد ، فضای داخلی چادر مسافرتی بازتر خواهد شد. اگر نمی توانید برای تست چادر مسافرتی های گودال به یک فروشگاه بروید ، سپس زمین های دیوار چادر مسافرتی را در عکس های آنلاین مطالعه کنید: اگر آنها به شدت به سمت سقف چادر مسافرتی زاویه می گیرند ، به دنبال چادر مسافرتی با وزن بیشتری هستید (عالی! ) که فقط حجم داخلی متوسط ​​(تجارت) را ارائه می دهد.

نحوه انتخاب چادر مسافرتی کوله پشتی

ویژگی های اضافی که باعث بهبود قابلیت زندگی چادر مسافرتی می شوند
یک پنجره تهویه رنگین کمان در چادر مسافرتی کوله پشتی

رنگ رنگین کمان: رنگهای پرنور و روشن ، نور بیشتری را به داخل منتقل می کنند و باعث روشن تر شدن فضای داخلی می شوند. این باعث می شود چادر مسافرتی احساس جادارتر داشته باشد و اگر طوفانی شما را برای مدت زمان طولانی محدود نگه دارد ، مکان جالبی را برای شما رقم بزند.

درها: طراحان چادر مسافرتی روی شکل درب ، زیپ و سایر تنظیمات تمرکز دارند ، اما مهمترین سوال این است: چند؟ خوب است که هر خواب آلود در را دارد. انتخاب چادر مسافرتی چند نفره با یک درب تنها باعث کاهش وزن و هزینه می شود.

هشتی این پسوندهای رنگین کمان فضای نگهبانی پناهگاه و سایر وسایل دنده ای را فراهم می کند. مساحت کف بزرگ همان مزیت را ارائه می دهد ، اما همچنین چادر مسافرتی سنگین تری ایجاد می کند. بیشتر چادر مسافرتی ها دارای هشتی هستند و اندازه آنها در مشخصات موجود است. بزرگتر بهتر است ، اما هشتی های غاری می توانند وزن و هزینه بیشتری به آن وارد کنند.

تهویه: شما هنگام خواب رطوبت را بیرون می آورید و چادر مسافرتی به راه هایی برای مقابله با آن احتیاج دارد. به همین دلیل ویژگی هایی مانند پنجره های مش یا پانل ها و دریچه های قابل تنظیم برای رنگین کمان مهم هستند: به شما اجازه می دهد جریان هوا را افزایش دهید تا از ایجاد تراکم در داخل جلوگیری کنید. همچنین قادر به بالا بردن درها یا پانل های رنگین کمان نیز می تواند تهویه را تقویت کند. به عنوان یک جایزه ، این امکان را به شما می دهد تا منظره ای از خود را برای زل زدن به ستاره ها یا دیدن طلوع آفتاب باز کنید.

راه اندازی چادر مسافرتی
یک کوله پشتی که چادر مسافرتی خود را می گذاردهمیشه درست است که قبل از تلاش برای انجام این کار در بیابان یک یا دو بار چادر مسافرتی برپا کنید. صرف نظر از مکان آن ، ویژگی های زیر می توانند تنظیم را آسان تر کنند:

طراحی آزاد: این بدان معنی است که چادر مسافرتی بدون استفاده از سهام می تواند بایستد ، این کار سرعت را تنظیم می کند و چادر مسافرتی را به راحتی جابجایی می کند – فقط آن را بلند کرده و آن را به یک مکان جدید منتقل کنید. به همین دلیل بیشتر چادر مسافرتی ها آزاد است ، هرچند چادر مسافرتی های غیر آزاد می توانند سبک تر باشند زیرا ساختار قطب نباید به اندازه استحکام باشد.

قطب های قطبی: زیبایی هاب ها این است که آنها حدس ها را از مونتاژ خارج می کنند. بخش های قطب تاشو را از کیسه می گیرید و اسکلت را از بین می برید و بخش های خود را بر روی صندلی می نشینید. قطب های متقاطع کوچکتر ممکن است از توپی جدا باشند ، اما پس از کامل شدن مونتاژ قطب اصلی ، به راحتی مشخص می شوند. از دیگر مزایای مهم کانون ها این است که به آنها اجازه می دهد تا دیوارهای چادر مسافرتی عمودی تر شود تا فضای داخلی قابل سیری بیشتری ایجاد شود.

گیره های قطب: قطب ها از طریق گیره ، آستین یا ترکیبی از این دو به سایبان چادر مسافرتی متصل می شوند. تنش پارچه ای آستین های توده موجبات قوی تر را فراهم می کند ، اما حل کردن قطب ها از طریق آنها می تواند یک چالش باشد. کلیپ های قطب سبک تر و اتصال آسان تر هستند. آنها همچنین اجازه می دهند جریان هوای بیشتری در زیر رنگین کمان وجود داشته باشد که باعث کاهش تراکم می شود.

کدگذاری رنگ: این به شما کمک می کند تا هر نوک قطب را به گوشه چادر مسافرتی صحیح هدایت کنید و به شما کمک می کند تا دریابید که آستین ها یا کلیپ ها با کدام بخش های قطبی می روند.

برای نکاتی درباره تنظیمات مربوط به هر چادر مسافرتی ، نحوه تنظیم چادر مسافرتی را بخوانید .

مواد چادر مسافرتی
جزئیات مواد پایین چادر مسافرتی کوله پشتی

قطب ها: چادر مسافرتی های کوله پشتی دارای قطب های آلومینیومی با وزن کم و کم وزن هستند. شما اغلب DAC (دوناه آلومینیوم Corp.) را در مشخصات می بینید زیرا این شرکت سازنده قطب برجسته جهان است.

پارچه های چادر مسافرتی و دنیر: طیف گسترده ای از نایلون و پلی استرهای تخصصی در چادر مسافرتی ها استفاده می شود. یک نمونه که گاهی اوقات می بینید دنیر (D) است ، که وزن آن از پارچه (به گرم) بر اساس طول 9000 متر از نخ است. پارچه های ناهموار بیشتر دارای تعداد دنیر بالاتر است ، در حالی که منفی کمتری در پارچه های سبک تر و با دوام کمتر وجود دارد. با این وجود پارچه ها را یکسان نکنید ، زیرا پارچه ها یکسان نیستند ، زیرا تفاوتهای ذاتی در خصوصیات پارچه بر مقاومت بیشتر از مشخصات منکر است.

استحکام چادر مسافرتی قوی ترین چادر مسافرتی ها دارای قطب ها و پارچه های قوی هستند و آنها را در معماری های طراحی محکم ترکیب می کنند. تنها ویژگی مربوط به قدرت ، درجه بندی فصلی چادر مسافرتی است – یک چادر مسافرتی 4 فصل از یک چادر مسافرتی 3 فصل قوی تر خواهد بود.