بنیاد مستضعفان الگوی اقتصاد مقاومتی قلعه‌گنج را در ۱۵ منطقه کشور اجرا می‌کند

بنیاد مستضعفان الگوی اقتصاد مقاومتی قلعه‌گنج را در ۱۵ منطقه کشور اجرا می‌کند

[ad_1]

به گزارش روز پنجشنبه استانداری‌ خراسان رضوی، سید پرویز فتاح در دیدار با استاندار این استان افزود: با گذشت چند سال از اجرای الگوی اقتصاد مقاومتی قلعه‌ گنج، به دستاوردهایی رسیده‌ایم لذا این الگو را در ۱۵ نقطه کشور توسعه میدهیم که تا سال آینده به ۳۱ نقطه خواهد رسید.
وی ادامه داد: در استان خراسان رضوی هم با نظر مسوولین استان یکی از مناطق را انتخاب خواهیم کرد و در کنار دولت در این زمینه همکاری خواهیم داشت.
رییس بنیاد مستضعفان گفت: اساس کار ما این نیست که بنیاد به یک منطقه رفته و در آنجا ماندگار شود، بلکه از این طرح‌ها خارج خواهد شد تا مردم و سرمایه‌گذاران محلی باقی بمانند.
وی افزود: از آنجایی که رهبر معظم انقلاب بر روی حاشیه شهر مشهد حساسیت دارند و همه مسوولان استان هم در این خصوص همدل هستند، بنیاد مستضعفان هم برای ساخت مسکن در این مناطق که استاندار آن را مطرح کردند اعلام آمادگی دارد که البته این طرح باید از نظر اضلاع، زمانبندی و میزان آورده معلوم شود.
فتاح ادامه داد: اجرای الگوی اقتصاد مقاومتی در شهرستان قلعه گنج کرمان ابتکار و ایده آقای رزم‌حسینی بود و خوشحالم که ایشان در خراسان رضوی هم این الگوی را دنبال می‌کنند.
استاندار خراسان رضوی نیز در حاشیه این مراسم با اشاره به تعمیم الگوی قلعه گنج در سراسر کشور گفت: بنیاد مستضعفان موافقت کرده است که طی یک ماه آینده یک منطقه را در این استان انتخاب کرده و الگوی قلعه گنج را در آن پیاده کند. 
علیرضا رزم حسینی افزود: بنیاد مستضعفان در شهرستان قلعه گنج کرمان توانمندسازی خوبی را انجام داد و کارنامه بسیار درخشانی در این زمینه دارد.
وی ادامه داد: در حاشیه شهر مشهد ۶۶ محله وجود دارد که برای ساماندهی آن‌ها دفاتر تسهیلگری ایجاد شده و اقداماتی را در جهت ساماندهی این محلات انجام می‌دهند و در این راستا بررسی کردیم که بنیاد مستضعفان چگونه می‌تواند در این منطقه وارد کار شود.
استاندار خراسان رضوی گفت: قرار شد زمین‌هایی که در اطراف حرم مطهر رضوی برای زائرین پیش‌بینی شده است، با مدیریت بنیاد مستضعفان یا کمیته امداد برای محرومینی که علاقه‌مند به زیارت هستند احداث شود.

[ad_2]
Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *