“این آخرین ضربه است”: مشاغل عصبانی از قوانین جدید Covid ایتالیا | اخبار جهان


از استراحتگاه های اسکی در شمال گرفته تا رستوران های جنوب ، بسیاری از ایتالیایی ها اعتراض خود را نسبت به آخرین اقدامات دولت برای مبارزه با افزایش عفونت های ویروس کرونا اعلام کرده اند.

نخست وزیر ، جوزپه كنته ، گفت: این محدودیت ها شامل تعطیلی ساعت 6 عصر بارها و رستوران ها و تعطیلی كامل سالن های ورزشی ، استخرهای شنا ، سینما ، تئاتر و ایستگاه های اسكی است كه مردم می توانند از “یك كریسمس آرام” لذت ببرند.

اما دوره تعطیلات برای مشاغل فعلی که از تأثیر تعطیلی بهار کشور رنج می برند و ممکن است هرگز مجدداً باز نشود ، دور از دسترس نخواهد بود. پائولو بیانچینی ، صاحب رستوران در شهر Viterbo در لاتزیو و رئیس MIO ، یک انجمن بخش مهمان نوازی ، گفت: “یک کریسمس آرام غیرممکن است.”

بارها و رستوران ها منبع اقتصادی بسیاری از شهرها و شهرهای ایتالیا ، به ویژه در جنوب ، هستند. به عنوان مثال ، در سیسیل ، طبق آمارهای Unioncamere-Infocamere ، یک اتحادیه کشاورزی ، تعداد رستوران ها طی هشت سال گذشته 50 درصد رشد کرده است.

جیادا پنا ، صاحب رستوران Il Mirto e la Rosa در پالرمو ، گفت: “این بی عدالتی و ضربه نهایی است که ما لیاقت آن را نداشتیم.”

بیانچینی تخمین می زند که 50 درصد رستوران ها ، که قبلاً با ظرفیت کمتری کار می کردند ، در ماه آینده به هیچ وجه افتتاح نمی شوند زیرا هزینه انجام این کار بیش از درآمد خواهد بود.

وی گفت: “ما می خواهیم بدانیم كه بر چه اساس علمی تصمیم به بستن رستوران ها گرفته شد.” وی افزود: “ما همه تلاش خود را برای ایمن كار كردن ، برای سلامتی خود و خانواده هایمان نیز انجام داده ایم. بنابراین ما می خواهیم بدانیم آیا داده هایی وجود دارد که ثابت کند ما پخش کننده هستیم. “

دولت وعده داده است كه یك بسته بودجه برای مشاغل تحت تأثیر این اقدامات كه تا 24 نوامبر برقرار است ، تأمین شود. “آنچه اکنون مهم است این است که چه مقدار و چه زمانی. ما به سرعت به پشتیبانی نیاز داریم. “


روز دوشنبه با اجرایی شدن قوانین جدید ، خشم در سایر بخشها جوش خورد. رهبران منطقه دره آئوستای شمالی تعطیلی ایستگاه های اسکی یک روز پس از بازگشایی آنها را “حمله بسیار سنگین به کوهها” نکوهش کردند. صاحبان سالن های ورزشی و استخر در کوزنزا در کالابریا اعتراض کردند ، در حالی که لوئیجی دی ماگیستریس ، شهردار ناپل ، گفت که تعطیلی سینماها و تئاترها “فرهنگ را از بین می برد”.

آمیتی نویمایستر ، صاحب استودیوی یوگای زم در مرکز رم ، گفت: “ما همه تلاش خود را برای حفظ امنیت همه انجام داده ایم و می فهمیم که باید جلوی شیوع ویروس را بگیریم … اما این کشور از نظر روحی و اقتصادی افسرده است و این ضربه دیگری است. “

کانته “خستگی ، عصبانیت و نابرابری اجتماعی” رو به رشد را که در اثر شیوع بیماری همه گیر در روز یکشنبه ایجاد شده است ، تأیید کرد اما گفت که این محدودیت ها برای محافظت از یک سیستم بهداشتی که از قبل تحت فشار است ، ضروری است.

تعداد عفونت روزانه ایتالیا از 8 اکتبر بیش از 5 برابر افزایش یافته است و روز یکشنبه به بیش از 21000 نفر رسیده است ، در حالی که پذیرش در مراقبت های ویژه در سراسر کشور در کمتر از سه هفته بیش از 3 برابر شده است و به 1208 رسیده است.

موارد ایتالیا

مناطق فقیرنشین جنوبی سنگین اقدامات را متحمل خواهند شد.

وینچنزو پروونزانو ، استاد اقتصاد در دانشگاه پالرمو گفت: “این محدودیت های جدید خطر گسترش فاصله بین شمال و جنوب را فراهم می کند.” “خود را به جای کسی که در جنوب زندگی می کند قرار دهید: همانطور که دولت رستوران های اساسی برای اقتصاد جنوب را می بندد ، همان دولت کارخانه ها را باز نگه می دارد ، که نه تنها منبع شیوع و گردش ویروس هستند ، بلکه همین موارد کارخانه ها در درجه اول در شمال واقع شده اند.

“اینگونه است که این مصوبه توسط مردم ساکن جنوب به عنوان بی عدالتی تلقی می شود.”

کشورها در سراسر اروپا با تأثیر اقتصادی همه گیری دست و پنجه نرم می کنند. آنگلا مرکل صدراعظم در آلمان گفت این کشور در آستانه از دست دادن کنترل مبارزه با ویروس کرونا است.

نشت از آدرس مرکل به یک جلسه داخلی حزب نشان می دهد که او نسبت به “ماههای بسیار بسیار دشواری پیش رو” هشدار داده است که در آن “هر روز” از نظر مقابله با گسترش ویروس حساب می شود.

یک نگرانی مشابه در فرانسه نیز مشهود بود ، جایی که رئیس شورای علمی که به دولت مشاوره می دهد ، ژان فرانسوا دلفرائیسی گفت که رقم واقعی برای عفونت در این کشور احتمالاً دو برابر رقم رسمی و نزدیک به 100000 در روز است.Source link

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر