چرا هنگامی که مجموعه ای از محصولات Google وجود دارد ، بسیاری از مجانی ، که به همان اندازه یا حتی بیشتر مفید هستند ، تحقیقات تکالیف خود را به جستجوی Google محدود کنید ؟!

Google Scholar ، یکی دیگر از مطالب مفید برای دانش آموزان ، موتور جستجوی وب پنجاه (و رایگان!) است که متن کامل یا ابرداده ادبیات علمی را در انواع قالب ها و رشته های انتشار منتشر می کند.

اولین نسخه از Google Scholar در نوامبر 2004 به عنوان یک رابط کاربری ساده و کاربردی آسان برای جستجوی اطلاعات ساخته شد. موضوع را در نوار جستجو وارد کنید و نتایج (389 میلیون سند از ژانویه سال 2018) شامل استنادهای مربوط به ادبیات علمی ، انتشارات بررسی شده توسط همسالان ، پایان نامه ها ، مقالات ، نظرات دادگاه و حق ثبت اختراعات و غیره است. در سراسر جهان از هر موتور جستجوگر دیگر.

در اینجا نکات برتر ما در مورد چگونگی استفاده از بهترین تجربیات خود در بزرگترین موتور جستجوی دانشگاهی در جهان ، این نکات جستجوی ساده Google Scholar را دنبال کنید:

 1. ‘نقل شده توسط’ = نفوذ
  در زیر عنوان و توضیحات چندین لینک وجود دارد. یکی از آنها “استناد شده توسط” است که به دنبال آن تعدادی منتشر شده است. هرچه این تعداد بیشتر باشد ، تأثیر آن بیشتر می شود ، به ویژه اگر اخیراً نسبتاً ساخته شده باشد.
 2. از لینک “استناد” برای انواع سبکهای استناد استفاده کنید
  پیوند دیگر در انتهای توضیحات “استناد” است. با کلیک بر روی این ، شما می توانید استناد آن را در انواع سبک های استناد مشاهده کنید ، به عنوان مثال. APA ، شیکاگو ، هاروارد ، MLA ، ونکوور.
 3. برای یافتن جدیدترین مقالات در اسکولار
  نتایج به طور معمول با توجه طبقه بندی می شوند. اگر می خواهید بر اساس تاریخ مرتب سازی کنید ، به نوار کناری سمت چپ بروید. سپس یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید:

روی “از سال” کلیک کنید تا فقط مقالات چاپ شده اخیر ، مرتب شده بر اساس ارتباط را نشان دهید.
بر روی “مرتب سازی بر اساس تاریخ” کلیک کنید تا فقط نسخه های جدید مرتب شده بر اساس تاریخ نشان داده شوند.
روی نماد پاکت کلیک کنید تا نتایج جدید به صورت دوره ای از طریق ایمیل تحویل داده شود.
4- برای دریافت بهترین پاسخ ها در Google Scholar
در حالی که گوگل پژوهشگر معمولا بیشترین تعداد نتایج در مقایسه با دیگر موتورهای جستجو مجله علمی، این است که همیشه یک چیز خوبی که آنچه شما می خواهید است بهترین پاسخ .

استفاده از اصطلاحات مرتبط تر کمک می کند. این بدان معنی است که به جای “پشه مالاریا” به جای “اضافه وزن” یا “پشه آنوفل” به جای “پرفشاری خون کودکان” می توانید جستجو کنید.

همچنین می توانید روی “استناد به” کلیک کنید تا مقالات جدیدتری را مشاهده کنید که به آنها اشاره شده است زیرا این ها معمولاً خاص تر هستند.
اما نتایج همچنین می تواند خیلی خاص باشد. برای نتایج عمومی تر ، بر روی بخش “منابع” کلیک کنید که معمولاً از نظر ماهیت عمومی تر است

 1. بیشتر از طریق لینک های “مقالات مرتبط” یا “نقل شده توسط” تحقیق کنید
  این دو پیوند به شما امکان می دهد اثری از نزدیک با هم مشاهده کنید ، یا نام نویسنده را جستجو کنید و ببینید که چه چیز دیگری نوشتند. از آنجا که معمولاً بیش از یک پاسخ به یک سؤال وجود دارد ، گسترش جستجوی شما به شما در دریافت پاسخهای بهتر کمک خواهد کرد.
 2. با کتابدار خود صحبت کنید
  خواندن متن کامل مقالات ممکن است نیاز به اشتراک داشته باشد. کتابخانه محلی یا مدرسه شما لیستی از اشتراک های آنلاین را در اختیار شما قرار خواهد داد. با کتابدار خود صحبت کنید تا دریابید که چگونه می توانید از این اشتراک ها استفاده کنید. شاید لازم باشد از طریق رایانه ای در دانشگاه جستجو کنید یا از پروکسی کتابخانه در مرورگر خود استفاده کنید.