استاندار: تجهیزات امدادی خراسان شمالی با خطرخیزی آن نمی‌خواند

استاندار: تجهیزات امدادی خراسان شمالی با خطرخیزی آن نمی‌خواند

[ad_1]

محمدعلی شجاعی روز دوشنبه در دیدار با رییس جمعیت هلال احمر، بر لزوم تامین تجهیزات لازم برای امدادرسانی شایسته در این استان تاکید کرد.

وی افزود: کوهستانی بودن و پراکندگی روستاها در این استان، سبب شده تا شرایط ما ویژه باشد و با توجه به حوادث مختلف طبیعی، نیاز است تجهیزات کافی و مناسب امداد و نجات برای کمک به حادثه دیدگان در اختیار باشد.

وی خاطرنشان کرد: تامین خودرو ارتباطات، مجموعه کامل نجات و آمبولانس های امدادی، از جمله نیازهای ضروری استان است.

شجاعی گفت: تامین سخت افزارهای لازم برای دیجیتالی شدن ارتباطات و استقرار بالگرد میل ۱۷ برای امدادرسانی و انتقال اقلام امدادی از دیگر ضروریات جمعیت هلال احمر استان برای خدمت رسانی به مردم در زمان بروز حوادث و بحران هاست.

استاندار خراسان شمالی، خالی بودن نیمی از پست های سازمانی جمعیت هلال احمر استان را از دیگر دغدغه های این بخش عنوان کرد و افزود: صدور مجوز جذب نیرو می تواند مشکلات را کاهش دهد.

کریم همتی، رییس جمعیت هلال احمر نیز در این دیدار با قدردانی از تلاش های استاندار خراسان شمالی در ارائه خدمات جمعیت هلال احمر در استان، بر تامین تجهیزات و نیروی انسانی این جمعیت تاکید کرد.

جمعیت هلال احمر خراسان شمالی حدود هزار و ۵۰۰ امدادگر و نجاتگر داوطلب دارد.  

خراسان شمالی در شمار ۱۰ استان نخست حادثه‌خیز کشور محسوب می شود که از نظر زلزله‌خیزی رتبه سوم و سیل‌خیزی رتبه دوم را در بین ۳۱ استان دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>