اخبار کوتاه از آموزش و پرورش البرز

مدیرکل آموزش و پرورش البرز از دانش آموز تکواندو کار مدال آورجهانی ، مهدی حاجی موسایی تجلیل کرد.

سالار قاسمی اظهارداشت: این دانش آموز نخبه درحوزه ورزشی به تازگی موفق به کسب مدال طلای مسابقات آزاد تکواندو جهان در بخش ضربات سرعتی شده است.

وی خاطرنشان کرد: درسال های اخیر تعداد زیادی از دانش آموزان البرز به عضویت تیم ملی درآمده اند و در کسب مقام های برتر در مسابقات داخلی و برون مرزی نیز موفق عمل کرده اند که گویای ظرفیت ورزش دانش آموزی این استان است.

وی یادآورشد: مهدی حاجی موسایی دانش آموز پایه یازدهم رشته علوم انسانی از دبیرستان سعادت آموزش و پرورش ناحیه سه کرج است که هدف ورزشی خود را کسب قهرمانی مسابقات المپیک

می داند.

قاسمی ادامه داد: این دانش آموز البرزی دراین دوره از مسابقات توانست در رقابت با تکواندوکاران کشورهای مطرح این رشته از جمله آمریکا مدال طلا را کسب کند.

وی بیان داشت: مهدی حاجی موسایی تا کنون قهرمانی آسیا به همراه ۴۰ مدال رنگارنگ درمسابقات استانی، کشوری و برون مرزی را در کارنامه ورزشی اش به ثبت رسانده است.

دوره آموزشی تولید محتوا

معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش البرزگفت: دوره آموزشی تولید محتوای الکترونیکی ویژه مراقبین سلامت دراین استان به اجرا درآمد.

فرشید علیزاده هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی و تخصصی را توانمند سازی مراقبین سلامت و  تربیت مدرس برای تهیه وتولید محتوای الکترونیکی درالبرز ذکر کرد.

وی اظهارداشت: با توجه به شرایط آموزشی ناشی از شیوع گسترده کووید۱۹ و ضرورت بهره مندی حداکثری از ظرفیت فضای مجازی به ویژه شبکه آموزشی شاد این دوره آموزشی از سوی اداره سلامت و تندرستی استان با همکاری انجمن علمی آموزشی مربیان بهداشت مدارس و اداره آموزش نیرونی انسانی درالبرز اجرایی شد.

وی با اشاره به اینکهاین دوره به صورت آموزش حضوری برای مراقبین سلامت مدارس برگزارمی شود، خاطرنشان کرد:  برگزاری دوره آموزشی تربیت مدرس به صورت حضوری با موضوع تولید محتوای الکترونیکی، برای مراقبین سلامت مدارس درحال اجراست.

علیزاده تصریح کرد: رعایت فاصله گذاری و اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی دراین دوره پیش بینی و مورد تاکید قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: دراین دوره مراقبین سلامت با مجموعه نرم افزارهای تولید محتوای الکترونیکی اعم از ویرایش و ضبط فیلم آموزشی، صدا، عکس و تصویر، فایل های PDF، پوستر، اینفوگرافی آشنا می شوند.

طرح شهید بهنام محمدی

  مدیر آموزش و پرورش ناحیه چهارکرج گفت: طرح شهید بهنام محمدی درمدارس این ناحیه با دقت با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت درقالب مدرسه تا مسجد دربین دانش آموزان درحال اجرا است.

مراد مالمیرافزود: پیوند مدرسه و مسجد می تواند دانش آموزان را از نظر تربیتی در مسیر مطلوبی هدایت کند و برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی، بهترین و موثر ترین روش همان آشنا کردن آنان با آموزه های دینی است .

وی بیان داشت: طرح های تربیتی می بایست در کانون های دینی و مذهبی شکل گیرد که بهترین کانون و امن ترین آنها مسجد است و ازاین رو باید برنامه های آموزشی ،دینی و تربیتی به سمت و سوی مساجد سوق داده شود.

 وی با اشاره به اینکه طرح شهید بهنام محمدی درمدارس منطقه حیدرآباد با جدیت بیشتری دنبال می شود، یادآورشد: این منطقه با مشکلات و آسیب های اجتماعی عدیده ای روبراست .

مالمیرتصریح کرد: مهاجر پذیری بالا، اعتیاد و خانواده های طلاق ازجمله آسیب های این منطقه است که اجرای طرح شهید بهنام محمدی می تواند به کمک دانش آموزان آن بیایید تا راه درست را انتخاب کنند.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه چهار کرج ادامه داد: طرح  پسرهای ایمانی و دختران آسمانی می تواند  الگویی خوب برای الگو پذیری دانش آموزان برای فردای روشن باشد و این روحیه مشارکت جویی دانش آموزان در آینده می تواند حس مسئولیت پذیری را درآنها تقویت کند.

فرایند سنجش و حمایت

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی البرزگفت: ارزیابی ۳۸ هزار و ۱۲۹ نوآموز بدو ورود به دبستان های این استان درقالب طرح سنجش انجام شد.

عباس کشاورز خاطرنشان کرد: این تعداد در راستای اجرای فرایند سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان که از ۲۳ تیرماه ۹۹ درالبرز آغاز و تا کنون بطول انجامید مورد سنجش عمومی و تخصصی قرار گرفتند.

وی بیان داشت: از این تعداد ۴۰۲ نوآموز به تخصصی های شنوایی ،۱۸۵۸ نوآموزبه بینایی ، ۲۳۶۴ نوآموز به هوش،۵۵ نوآموز به  جسمی و حرکتی و ۳۴ نوآموز به تخصصی اتیسم معرفی شدند.

وی خاطرنشان کرد: از تعداد ۲۳۶۴ نوآموز که به ارجاع  تخصصی هوش ،تعداد ۵۸۱ نوآموز عادی، ۱۶۰۲ نفر دیر آموز ، ۶۷نفر آموزش پذیر ،۵۳ نفر آزمایشی و ۶ نفر هم به بهزیستی معرفی شدند.

کشاورز در ادامه به توزیع بسته های معیشتی بین دانش آموزان محروم و بی بضاعت استان اشاره و اضافه کرد: در راستای اجرای رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه،خانواده های نیازمند دانش آموزان با نیازهای ویژه شناسایی و بسته های حمایتی و معیشتی بر اساس نیاز آنان توزیع شد.

وی تصریح کرد: این بسته ها شامل سبد خوراکی خانوار، کمک های مالی، پوشاک است که با رعایت دستور العمل های بهداشتی و حفظ کرامت انسانی در اختیار خانواده های دانش آموزان با نیازهای ویژه قرار گرفت.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.Source link

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر