احداث شهرک ماهیان زینتی در محلات ۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

[ad_1]

احمد رضا جعفری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۵۰ درصد از ۶۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب شده برای ساخت شهرک ماهیان زینتی محلات تاکنون برای تامین بخشی اززیرساختهای گاز، برق، آسفالت و جدول کشی هزینه شده است.
وی با بیان اینکه این شهرک در زمینی به مساحت ۱۲.۵ هکتار و در ضلع شرقی دهکده گل این این شهرستان در حال احداث است، اظهار داشت: ۲۷ قطعه زمین برای شهرک ماهیان زینتی در محلات پیش بینی شده و پس از تامین زیرساخت آب، برق و گاز در این شهرک فراخوان واگذاری قطعات اعلام می‌شود.
جعفری هدف از ایجاد  نخستین شهرک ماهیان زینتی کشور در محلات را  حمایت از تولیدکنندگان  و افزایش سطح کمی و کیفی محصولات در شاخص استاندارد ملی  با قابلیت صادرات دراین شهرستان ذکر کرد.
وی گفت: ۱۵ واحد با مساحت ۱۳۳ هزار مترمربع در زمینه تکثیر و توزیع ماهی زینتی در محلات فعال است و  این واحدهای پرورشی آبزیان برای ۵۰ نفر در این شهرستان فرصت اشتغال فراهم کرده‌اند.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی محلات با بیان اینکه هفت میلیون قطعه انواع ماهیان زینتی پارسال  در این شهرستان تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی شد، افزود: مهمترین گونه‌های ماهی در این واحدها شامل دالر، پرت، اسکار، دیسکوز، سنکو، مونی، فلاور و آنجل است.
جعفری اضافه کرد: بچه ماهی‌های زینتی پرورشی از کشورهای تایلند و مالزی و شهرهای اصفهان و کاشان وارد کارگاه‌های پرورشی محلات شده و برای عرضه در بازارهای داخلی و خارجی تکثیر می‌ شود
وی از تولید ۱۶ درصد از میزان ماهیان زینتی کشور در شهرستان محلات  خبر داد و فت: این شهرستان از نظر تنوع تولید ماهیان زینتی رتبه اول کشور و از نظر میزان تولید بعد از اصفهان در جایگاه دوم قرار دارد.
محلات واقع در جنوب استان مرکزی با ۵۵ هزار نفر جمعیت، قطب تولید سنگ تزئینی ساختمان، ماهیان زینتی و گل و گیاه زینتی کشور است.

[ad_2]

Source link